Tarsus » Güncel »

Bağlar Mahallesi Sakinleri Rahatsız, "Ulu orta tuvaletlerini yapıp, Irmağa Çıplak Giriyorlar"

Mersin'in Tarsus İlçesi Bağlar Mahallesinde yaşayanlar, mahalledeki boş araziye gelip yerleşen göçebelerden şikayetçi.

Vatandaşlardan göçebeler için "Irmağa Çıplak Giriyorlar", "Tuvaletlerini ulu orta yapıyorlar" iddiası.
Kesmen Petrol ve Tarsus Belediyesi Üniversite Hazırlık Kursunun yakınında bulunan, boş araziye bir süre önce çadır ve baraka kurup yerleşen göçebelerin vatandaşların iddiasına göre, onlarca ailenin yaşadığı bölgede kimseye aldırış etmeden ırmağa çıplak girip etrafı evlerle dolu boş araziye tuvaletlerini yaptığını şikayet ederek mahalle sakinleri yetkililerden yardım istediler.
Bir mahalle sakini durumdan şikayetini şöyle belirti, "Tarsus Bağlar mahallesinde oturuyorum. Burada göçebeler yıllardır çevreye rahatsızlık vermekteler. Onlarca ailenin bulunduğu bölgedeki boş arazi var oraya geçip kamp alanı kuruyorlar kamuya açık alanda çok affedersiniz uygunsuz davranışlarda bulunuyorlar. Tekrar çok affedersiniz ******* iç çamaşırlarını sitelerin duvarlara asıyorlar" ifadelerini kullandı.

Durumdan Belediye ve Polisi Bilgilendirdik, Çözüm Arıyoruz
Şikayetini dile getiren vatandaş, "Zabıtayı aradık geldiler o an için kulübe tarzı baraka evlerine geçtiler ancak şimdi tekrar dışarıdalar ve kulübe tarzı evde normal de belediyenin tapusunda yol olarak görünüyor, kentsel dönüşüm projesi uygulanıyor her yerde ancak bizim mahallemiz gittikçe çöplüğe dönüyor. Zaman zaman lağım suları da dışarı taşıyor" denildi.
Kursiyer Öğrencilerde Durumdan Rahatsız
Tarsus Belediyesi Üniversite Hazırlık kursunun bulunduğu mevkide, özellikle bayan öğrencilerin bu kötü ve uygunsuz durumdan şikayetçi oldukları ifade edildi. Mahalleli ayrıca "Öğrencilerimiz Belediyenin dershanesinde geliyor, ancak çokça rahatsız oluyorlar Irmak var, orada affedersiniz Sulama kanalına çıplak giriyorlar." diyerek yardım istedi.

"Çağdışı ve Kötü Bu Duruma Çözüm Arıyoruz", "Bizim Belediyelerimize Yakışmıyor"
Bizler vatandaş olarak elimizdeki yollarla yetkililerden yardım istedik diyen vatandaş, "Kesinlikle ben çözüme kavuşması adına sizinle paylaştım. Zabıta ile de polis ile de bizler uğraştık sonuç alamadık Sizin vasıtanız ile çözüme kavuşursa çok seviniriz. "Yani evsiz kalmalarını istemeyiz tabii ancak bir çözüm bulunabilir. 2018 de yaşıyoruz ve dışarıda asılı iç çamaşırlar çıplak insanlar. Yerler lağım. Bizim belediyelerimize yakışmıyor" dediler.


Zabıta Gelince Toparlanıyorlar, Zabıta Gidince Sil Baştan Aynı Oluyor
Mahallelinin yoğun şikayeti üzerine Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri gelip müdahale ediyor ancak, Zabıta ekiplerinin gitmesiyle birlikte göçebeler kanun nizam tanımadan yeniden kaldıkları yerden devam ediyor.
Mahalle sakinleri tarafından dile getirilen şikayet, hakkında yetkili kurum ve amirlerinin basın yoluyla dile getirilen bu şikayeti dikkate alarak, vatandaşın sorununa çözüm bulunması bekleniyor.

Daha fazlası ve daha hızlı bilgi için sizde;
Facebook'ta @mersihnaber 'i
Instagram'da @mersinhaber 'i veya
Twitter'da @mersinhaber 'i takip edebilirsiniz.
İlk olarak anlık gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz.. Dilerseniz sosyal medya hesapları üzerinden sizlerde bir olayı ihbar edebilir veya bir gelişmeden bizleri haberdar edebilirsiniz.