Eğitim » Güncel »

Mersin Tarsus'ta Genç Kızın Eğitimine Mani Olan Babaya İşlem Yapıldı

Devlet genç kızı koruma altına alarak, sahip çıktı.

Mersin'de Genç Kızın Okumasına Babası Engel Olunca, Devlet Sahip Çıktı
Abdulhakim Kurt / MersinHaber.com - Mersin'in Tarsus İlçesinde üniversiteye kayıt hakkı kazanan genç kıza mani olan baba ve aile, ikna edilemeyince, devlet koruma altına alarak genç kıza sahip çıktı, baba hakkında işlem yapıldı.
Geçtiğimiz günlerde açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının ardından, üniversitelere kayıtlar başlamış oldu. Ülke genelinde yüz binlerce öğrenicinin kayıt telaşı sürerken, iddiaya göre Mersin Tarsus'ta üniversiteye kayıt hakkı kazanan bir genç kız, eğitimine engel olduğu gerekçesiyle ailesinden şikayetçi oldu.
Emniyet Müdürü Devreye Girerek, Babayı İkna Etmeye Çalıştı
Akşam saatlerinde, kimlik ve diğer bilgileri saklı tutulan genç kızın ailesiyle yaşadığı eve harekete geçen ekipler, iddiaya göre maddi durumun yeterli olmasına rağmen ifadesinde "maddi yetersizliği" öne sürerek, öğrenime engel olan babayı ikna etmeye çalıştı. Tarsus İlçe Emniyet Müdürü Halis ÜNAL'ın bizzat araya girerek, ikna etmeye çalışsa da baba ikna olmadı.
Savcılık Talimat Verdi
Durumun savcılık makamına bildirilmesi üzerine, savcılık talimatıyla babaya "eğitim-öğretim hakkını engelleme"'den işlem yapıldı. Ailesinin gayrimenkulü ve araçlarının olduğunu belirten, durumlarının iyi olduğunu ifade ederek yetkililerden yardım isteyen genç kızı, devlet koruma altına alarak, sahip çıktı.
 Daha fazlası ve daha hızlı bilgi için sizde;
Facebook'ta @mersihnaber 'i
Instagram'da @mersinhaber 'i veya
Twitter'da @mersinhaber 'i takip edebilirsiniz.
İlk olarak anlık gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz.. Dilerseniz sosyal medya hesapları üzerinden sizlerde bir olayı ihbar edebilir veya bir gelişmeden bizleri haberdar edebilirsiniz.