MESKİ Genel Müdürlüğü Kasım Ayı Genel Kurul 2.Toplantısı Yapıldı

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün Kasım ayı olağan Genel Kurul ikinci birleşimi 30 Kasım 2017 tarihinde Mersin Büyükşehir Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Tarih: 1 Aralık 2017 Cuma 12:23
MESKİ Genel Müdürlüğü Kasım Ayı Genel Kurul 2.Toplantısı Yapıldı
- Gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Başkanlığında gerçekleştirilen Genel Kurul’da, yoklama ve bir önceki toplantı tutanağının özetinin okunarak oylanmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü.
Geçici İşçi Vize Cetvellleri, Kadro Derece Değişiklik Cetvelleri, MESKİ Genel Müdürlüğü Disiplin Amirleri Yönetmeliği Taslağı,  MESKİ Genel Müdürlüğü Tarifler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı, MESKİ Genel Müdürlüğü 2018 Mali Yılı Performans Programı, MESKİ Genel Müdürlüğü 2018-2020 Dönemi Bütçe Tasarısı ve 2018 Mali Yılı Ücret Tarifesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon Raporları okunarak Genel Kurul Üyelerinin oylarıyla kabul edildi.
MESKİ’NİN BÜTÇESİ 683.000.000 - TL
2018-2020 dönemi bütçe tasarısında yer alan 2018 yılı bütçesi  683.000.000.- TL, olarak kabul edildi.
 
Öte yandan mecliste MESKİ Genel Müdürlüğü 2018 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesinin rakamları açıklanarak, MESKİ  bünyesinde hizmet veren birimlere göre dağılımlarının nasıl yapılacağı sıralandı. Açıklanan rakamların fonksiyonel sınıflandırmaya göre gider bütçesi, 2018 yılı gelir bütçesi, finansmanın ekonomik sınıflandırılması, gider bütçesinin daire başkanlıkları bazında dağılımı ve gider bütçesi üzerinde yapılan değişiklikler açıklandı. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi 2018 Yılı Bütçesi, Bütçe Giderlerinin Fonksiyonel Dağılımı, bütün birimlerin Genel Kamu Hizmetleri bütçeleri okunarak, oy birliği ile kabul edildi.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (MESKİ) 2018 yılı tahmini bütçesi 683.000.000.- TL, olarak belirlendi. MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından 2560 ve 2872 sayılı kanun hükümlerine uygun olarak hazırlanan 2018 Yılı ücret tarifesinde, Mesken Abonesi türlerinde Mersin Merkezde su ve atıksu fiyatının 01.01.2018 tarihi itibari ile 4,15 TL den, Anamur Merkezde 3,55 TL den, Aydıncık Merkezde 3,55 TL den, Bozyazı Merkezde 3,55 TL den, Erdemli Merkezde 3,97 TL den, Silifke Merkezde 3,97 TL den, Çamlıyayla Merkezde 3,97 TL den, Gülnar Merkezde 3,97 TL den, Tarsus Merkezde 3,97 TL den ve Mut Merkezde 2,51 TL den  başlatılarak uygulanmasına, dair Plan ve Bütçe komisyonu raporu Genel Kurul üyelerinin oyları ile kabul edildi.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Burhanettin Kocamaz, Genel Kurul’a katılan üyelerin, gündem maddelerinin hepsinin  oybirliği ile kabul edilmesinden dolayı Genel Kurul Üyelerine teşekkür ederken, MESKİ Genel Müdürlüğü’nün yeni bütçesinin ise Mersinlilere hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak oturumu kapattı
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Aksa'dan Mersin'de Doğalgaz Kesintisi Açıklaması
Mersin Tarsus'ta Kaçak Akaryakıt Operasyonu!
Yeşiltepe Salah Gökmen Sosyal Tesis ve Taziye Evi'nin Açılışı Gerçekleşti
Şehit Polis Memuru Turhan Kara Mersin'de Son Yolculuğuna Uğurlandı
Mersin'de Cuma Namazı Çıkışında İntihar Girişimi, 23 Yaşındaki İşsiz Genç Adam İntihar Etmek İstedi
Mersin'i Tanıyoruz Diyen Hamit Tuna: “15 Yılda, Belediyecilikte Usta Olduk”
Tarsus'ta Üreticinin Hasarı Tespit Edilmeye Devam Ediyor
Cumartesi (15 Aralık) Günü, Mersin Merkez ve İlçelerinde Planlı Elektrik Kesintileri
Aygaz Otogaz’dan 200 Bin TL Değerinde Yüksek Oktanlı Yakıt Otogaz Hediye
Kilikya Nehir Derneği’ne 1 Milyon Tl’lik Yardım