Şiddetli Yağışların Ardından Fotoğraflarla, Mersin Gülnar’da Son Durum

Aşırı yağışın aldığı yerlerden biri olan Gülnar’da ekiplerce gece gündüz çalışması ve yağışlar öncesi alınan önlemler sayesinde yaşanan afetten en az zararla çıkıldı. 6 Ocak günü başlayan yağışlarda İlçede metrekareye yaklaşık 170 ile 180 kilogram yağış düşmüştü.

1 / 16
Mersin’in Gülnar ilçesinde 6 Ocak Pazartesi sabah saatlerinden itibaren etkili olan ve metrekareye yaklaşık 170 ile 180 kilogram yağışın düştüğü sağanak nedeniyle Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat’ın öncülüğünde, Gülnar Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gece gündüz çalışılarak, yağışlar öncesi alınan önlemler sayesinde yaşanan afetten en az zararla çıkıldı.
2 / 16
Sel afetinden önce etkisini gösteren kar yağışlarından dolayı ekipler vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için mesai gözetmeksizin karla mücadele çalışmalarını da sürdürdüler. Kar ve Selden dolayı kapanan yollar ise açıldı.
3 / 16
Yaşanan afetlerden dolayı ilçe genelinde can kaybımız olmazken: Dedeler Mahallesinde afetten dolayı bir vatandaşın çardağını su basması sonucu 10 adet küçükbaş hayvanı telef oldu. Ardıçpınarı mahallesinde bir vatandaşımın ağılının kenarına yıldırım düşmesi sonucu 7 adet küçükbaş hayvanı telef oldu.
4 / 16
Kayrak mahallesinde afetten etkilenen ev ve ahırların suları ekipler tarafından tahliye edildi. Kayrak mahallesinde yoğun yağışlardan dolayı cami etrafında kaymalar oluştu. Şeyhömer mahallesinde afetten dolayı iki evde göçükler oluşurken, gerekli önlemler alındı. Ayvalı mahallesinde afetten etkilenen bir ev su basması sonucu belediye ekiplerince tahliye edildi. Üçoluk Sıradamlar mevkiinde yolda oluşan göçük ekipler tarafından bakım, onarımı yapılarak trafiğe açıldı. Çukurasma Tol mevkiinde yolda oluşan göçük ekipler tarafından bakım, onarımı yapılarak trafiğe açıldı.
5 / 16
Sipahili mahallesinde yoğun yağıştan dolayı dere taşması yaşandı. Oluşan heyelan sonucu Arıkuyusu-Örtülü mahalleleri arası yolda oluşan göçükten dolayı yol trafiğe kapatıldı. Yine aynı şekilde Kurbağa- Örenpınar bağlantı yolu, Gezende-Sıra bağlantı yolu trafiğe kapalı olup ekiplerin çalışmaları devam ediyor.
6 / 16
Yapılan çalışmaları yakından takip eden Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; “Mersin genelinde oluşan afetten dolayı can kayıpları yaşanmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden iki vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yağışların etkili olduğu ilçemizde de hasarlar oluşmuştur, tek tesellimiz can kaybı olmamasıdır. İlçe Kaymakamımız Mustafa Ayvat Bey’in öncülüğünde, Gülnar Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi koordineli olarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için aralıksız gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürdük ve çalışmalarımız devam ediyor.
7 / 16
Yaşanan afetten dolayı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunar, çalışmalardan dolayı başta İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat olmak üzere, Büyükşehir ve Gülnar Belediyesi ekiplerimize, Karayolları ekiplerimize, Orman İşletme Müdürlüğümüze, Gülnar İlçe Tarım Müdürlüğümüze ve katkı sunan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizi yaşanabilecek tüm felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.
8 / 16
9 / 16
10 / 16
11 / 16
12 / 16
13 / 16
14 / 16
15 / 16
16 / 16


© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
19 Ocak 2020 Günü Yapılan Kongrede CHP Erdemli’de Yeni İlçe Başkanı Belli Oldu
Polisiye Tiyatro Sevenler İçin On Küçük Zenci
Erdemli'deki Kurs Merkezi’nden Öğrencilere Karne Günü Eğlencesi
Tarsus Ticaret Borsası Ankara'da
Mersin'de Engelli Çocukların Annelerine Dikiş Kursu! Anneler Hem Üretiyor, Hem Eğleniyor
Sanayi Sitesi Değil Yenişehir Belediyesinin Kademesi
Mersin'de MER-EK Büfeleri Kadınlara Emanet
MTOSB 2020 Yılı Sanayici Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Mersin'den İdlib'e 20 Tır Yardım Konvoyu Gidecek
CHP Tarsus İlçe Gençlik Kolları Başkanı Veysel Motu Silahlı Saldırıya Uğradı