Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”

Adayı Hamit Tuna, son günlerde kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

24 Şubat 2019 Pazar, 17:08
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
-

Seçim çalışmalarını Mut’da devam ettiren Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, son günlerde kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili olarak; “Varsa bir belgeniz atın ortaya. Bizim ‘Koltuk olmazsa ölürüz’ diye bir anlayışımız yok. Biz makam sevdalısı değiliz.1995 yılından beri siyasetin içerisindeyiz. Biz en kral makamları gördük. Tek meselemiz kente hizmet etmek” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında Mersin’i karış karış gezen Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mut İlçesi’ne çıkarma yaptı.
Mut’ta, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluşan Başkan Tuna, bölge esnafı ve kırsal mahalleleri de ziyaret ederek, vatandaşlara projelerini anlattı.
AK Parti Genel Başkan YardımcısıLütfi Elvan, AK Parti Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve Cumhur İttifakı MHP Mut Belediye Başkan Adayı Volkan Şeker ile birlikte Mut’ta; teşkilatlar ve hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Hamit Tuna; “Birleşerek, güçleneceğiz, üreterek zenginleştireceğiz. Biz birleştik ve güçlü bir yapı olduk” dedi.
AK Parti Genel Başkan YardımcısıLütfi Elvan ve Mersin Milletvekilleri ile birlikte ilk olarak Mut İlçesinde Diştaş Mahallesini ziyaret eden Başkan Tuna, üretimden yana olduklarını ve tarımın gelişmesi noktasında üzerlerine düşenin fazlasını yapacaklarını söyledi.
Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Başkan Tuna, Cumhur İttifakının önemini belirterek; “Bizim köylümüz ve çiftçimiz çalışkan. Taşı ve toprağı bir araya getirmek suretiyle neler yaptığını görüyor ve gözlemliyoruz. İnşallah birleşerek güçleneceğiz, üreterek zenginleştireceğiz. Birleştik güçlüyüz.2023 vizyonu; bölgesinde ekonomik olarak kalkınmış bir lider Ülke Türkiye’dir. Ekonomik olarak kalkınmış bir ülke de siyaseten bir yaptırım gücü olan Türkiye demektir. Biz de bu hedefe doğru yürüyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Kırsal Daire Başkanlığı himayesinde bu bölgede yetişen eriğimizin daha da öne çıkması için gerçekleştirilen festivali destekleyeceğiz ve yanınızda olacağız. Üretimden yanayız. Tarımla geçinen bu köylerimizde tarımın gelişmesi noktasında üzerimize deşen ne varsa yapacağız. Bağlantı yollarının da sözünü veriyorum” dedi.
“Büyükşehir Adayımız Hamit Tuna’yı Kazandırmakta Kararlıyız”
AK Parti Genel Başkan YardımcısıLütfi Elvan da Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğinin altını çizerek, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Elvan; “Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin büyümesinden ve güçlenmesinden rahatsız olanlar ve bunu hazmedemeyenler oyun üstüne oyun planlıyorlar. Bunun farkında olmalıyız, bunu görmeliyiz. Bunu sizler de görüyor ve yaşıyorsunuz. Artık dönem, sen ben dönemi değil.Birlik ve beraberlik dönemidir. Bu millet için, devlet için, ay yıldızlı al bayrağımız için birlik ve beraberlik dönemidir. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamit Tuna’yı kazandırmakta kararlıyız. Bizim teşkilatlarımız; hem MHP Teşkilatları, hem AK Parti teşkilatları birlik ve beraberlik ruhu içerisinde gece ve gündüz arı gibi çalışıyorlar ve çalışmaktalar. Bizim meselemiz, memleket meselesidir. Onun için bu birliğimizi ve beraberliğimizi mutlaka muhafaza etmeliyiz. Ben buradaki kardeşlerimin bunu sonunu kadar sağlayacaklarına inanıyorum” dedi.
Mut Göksu Mahallesi’ne gerçekleştirilen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programın ardından bölge ve Pazar esnafı da ziyaret edilirken, Başkan Hamit Tuna; AK Parti Genel Başkan YardımcısıLütfi Elvan ve Milletvekilleri ile birlikte mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek, projelerini anlattı.
Mut Konak Otel’de gerçekleştirilen programda hemşehrilerine hitap eden Başkan Hamit Tuna; “Projecilikte kimse elimize su dökemez. Toroslar’da az bütçeyle yaptıklarımız ortada. Üretim ekonomisi ve çalışma arkadaşlarımızla doğru planlama yaparak Toroslarımızı geliştirdik ve değiştirdik. İlçe ölçeğinde Cumhur İttifakı adayımız Sayın Volkan Şeker’e, Büyükşehir noktasında da şahsım Hamit Tuna’ya yetki verin.Mut, Büyükşehir ve Hükümet üçgenini sağlıklı oturttuğumuz takdirde genel idarenin yapacağı projeler, Büyükşehir ölçeğinde projeler ve ilçe ölçeğinde projelerle hem Mut uçacak, hem de Mersinimiz en üst seviyede hizmet alacaktır” dedi.
“Biz makam adamı değiliz. Biz gönüllerde makam ve yer edinmek için sevgi üzerine kurduğumuz bir anlayışın Belediye Başkanıyız” diyen Başkan Hamit Tuna; “Bundan sonra da böyle olacak. Mersin, Türkiye’nin bir minyatürüdür. Mersin, her noktadan gelen insanlarımızın ev kurup yaşam yeri olarak seçtiği bir şehirdir. Bu şehirde sosyal barışı da tesis edeceğiz. Sosyal barışı tesis ettiğimizde kardeşliğini ve sevginin öne çıktığı bir şehir oluşturacağız. Kentimizi üretim ekonomisiyle zenginleştireceğiz. Özellikle çiftçi kardeşlerimizin üretme noktasındaki vaziyetlerini daha üst seviyeye çıkartacağız. Üretmeden tüketen toplum olursak maalesef ki tarihte karanlıkları gömülür gideriz. En kalitelisini ve en çoğunu üreteceğiz. Suyu toprakla buluşturacağız. Sayın Genel Başkan Yardımcımız ile birlikte köyden mahalle olan yerleşim yerlerimizi gezdik. Pratik çözümdür. Halının altına olayları süpüren değil, anında çözüm. Aynı biz gibi. Sonuçta Mut ve kent kazanacak. Mersin bu manada ilk defa bu şansı yakaladı. Hem hükümet ayağı, hem Cumhur İttifakının adaylarıyla birlikte bu kurguyu motor düzeni içerisinde bir sistematiğe bağlarsanız Mut kazanacak, Mersin kazanacak” dedi.
“Varsa bir Belgeniz Atın Ortaya”
Şeffaf ve hesap verebilen, üreterek büyüten projelerle kentte hizmete talip olduklarını kaydeden Başkan Tuna; “Bizim iş bitirmemiz Toroslar.Bundan sonra da inşallah 15 bin 853 kilometrekarelik alanın her noktasına dokunacağız ve her noktasında ayak izimiz olacak. Kent, kentin sokaklarını arşınlayanlarındır. Oturarak değil, takip ederek ve yerinde görerek hizmet yapacağız. Bizim dünden bugüne uyguladığımız formülümüz; ilgi, bilgi ve takip. Böyle bir formül üzerine belediyecilik yaptık. İşinizle ilgili olacaksınız, konularla bilgili olacaksınız ve işinizi takip edeceksiniz. Takip etmezseniz aday bile olamazsınız maazallah. Günü geçirirsiniz. Bahaneyle Hamit Tuna’nın üstüne atarsınız. Böyle bir mantık ve anlayış yok. Allah’a havale ediyorum. Genel Başkanları benim hakkımda suç duyurusunda bulunuyor. Varsa bir belgeniz atın ortaya. Adaylık sürecini kaçır, ondan sonra da müsebbibi Hamit Tuna de. Böyle bir anlayış ve mantık olur mu? Mazlum ve mağdur rollerinde böyle bir seçim olmaz. Ispanaktan yağ çıkmaz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın buradan oy çıkmaz. Ne biriktirdiysen siyasette yarın o karşına çıkar. Kucağında neyin varsa o çıkar senin karşına. Biriktireceksin ki sonuç alacaksın. Onun için biz inandık, yol yürüyoruz. Siyaset, kısmet ve nasip meselesidir. ‘Biz koltuk olmazsa ölürüz’ diyen bir anlayışımız yok. Bizim maksadımız bu kente hizmet etmek. Üç dönem belediye başkanlığı yaptım.24 yıldır aktif siyasetteyim.1999’da İl Başkanıydım. Biz, makamların en kralını ve yücesini gördük. Şükürler olsun ki dünden bugüne hiç hayatımızı değiştirmedik ve değiştirmeyeceğiz. Bu şansı bu millet doğru değerlendirecek ve kent hizmetin en yücesini görecek” dedi.
Mut Seçim Ofisi’nin ziyaret edildiği programda daha sonra Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunan Başkan Tuna, AK Parti Mut İle Kadın Kolları Teşkilatıyla da bir araya gelerek, tüm kadınlara desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Hamam, Sakız ve Aydınoğlu Mahallelerinde de havai fişek ve konfetilerle karşılanan Başkan Hamit Tuna, Mut’lu hemşehrilerine teşekkür ederek, bu coşku ve heyecan karşısında büyük mutluluk duyduklarını söyledi ve 31 Mart akşamı Büyükşehir başta olmak üzere 13 İlçede Cumhur İttifakı’nı zaferle sonuçlandıracaklarını ifade etti.
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”
Başkan Tuna; “Koltuk Olmazsa Ölürüz Diyen Bir Anlayışımız Yok”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti










Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı
Mersin'de Rüzgardan Uçmasın Diye Pankartın Ucuna Bağlanan 10 Kiloluk Taş 58 Yaşındaki Kadının Ölümüne Sebep Oldu
2021 Yılı İçerisinde İl Merkezinde Belirlenen Değişik Noktalarda Radar ve Drone Destekli Uygulamalar Yapılarak, İhlal Yapan ve Eksikliği Bulunan Araç Sürücülerine Cezai İşlem Uygulandı
Mersin İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri Yenişehir İlçesinde Kaçak Kazı Yapan 4 Kişiyi Suçüstü Yakaladı
Mersin İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri Kablo Hırsızı 2 Şahsı Suçüstü Yakaladı
Günlük Ücret Elci’lik Hariç Kişi Başı 150,00 TL Olarak Belirlendi
Murat Kaya İş Dünyasını İlgilendiren Gündemler Konusunda Açıklamalarda Bulundu
Mersin, 2021’de Çevreci Otobüsler, Akıllı Duraklar ve Bisiklet Yollarıyla Donatıldı
Mersin Büyükşehir’in Kent Turu Projesi, Öğrencileri Sanatla Buluşturuyor
Mersin Erdemli’de Karda Kurtarma Çalışması