Çocuklardan Başkan Vahap Seçer’e Şarkı

Umut Işığı Çocuk Korosu’nda yer alan çocuklar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in etrafını sarıp şarkılar söyledi. Başkan Seçer, hem çocuklar, hem de yetişkinler korolarına destek sözü verdi.

30 Aralık 2019 Pazartesi, 09:37
Çocuklardan Başkan Vahap Seçer’e Şarkı
-

Seçer, “Mersin çok güzel bir kent. Toplumuyla güzel. Birikimiyle güzel. Birçok ülkede güzel bir coğrafya var ama bu kadim topraklar gibi kültürel, tarihi birikimi olan coğrafyalar çok az. Bir tanesi kadim Anadolu toprakları. Biz de bu topraklar üzerinde en müstesna noktada yaşıyoruz. Bunun da değerini bilmemiz lazım” dedi.
Umut Işığı Çocuk Korosu’nda yer alan çocuklar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in etrafını sarıp şarkılar söyledi, dünya birkaç dakikalığına daha güzel oldu. Başkan Seçer, hem çocuklar, hem de yetişkinler korolarına destek sözü vererek, “Mersin çok güzel bir kent. Toplumuyla güzel. Birikimiyle güzel. Bu topraklar üzerinde en müstesna noktada yaşıyoruz. Bunun da değerini bilmemiz lazım” dedi.
Çocuklardan Seçer’e çiçek sepeti
Başkan Seçer, Polifonik Korolar Derneği Başkanı Selma Yağcı ile dernek bünyesinde faaliyet yürüten Nevit Kodallı Yetişkinler Korosu ve Umut Işığı Çocuk Korosu üyelerini tarihi belediye binasının meclis salonunda ağırladı.
Ziyarete gelen çocukların en küçükleri olan Aybike ve Rüzgar, Başkan Seçer’e bir çiçek sepeti sundu. Umut Işığı Korosu’nda müzik eğitimi alan diğer çocuklar da Başkan Seçer’in etrafını sardı ve müzik öğretmeni Esra Erdoğan Kaya’nın yönetiminde, “İsterdim ki sokakta asık yüzlü insan kalmasın” diye başlayan şarkıyı seslendirdi. Çocuk Korosu, “Atatürk Ölmedi, Kalbimizde Yaşıyor” şarkısını da Başkan Seçer için seslendirdi.
Seçer: “Sanata bakışımız Atatürk’ün bakışı gibi”
Çocukların seslendirdiği şarkıları keyifle dinleyen Seçer, “Çok mutlu oldum. Çocukları görünce özellikle mutlu oluyorum. Bunu siyaseten söylemiyorum. Gerçek duygularımla konuşuyorum. Güzel bir yapı oluşmuş. Günümüz Türkiye’sinde sanata, sanatçıya bakış açısı da malumunuz. Genel anlamda dünyanın neresine giderseniz gidin mutlaka medeni toplumlarda sanat, sanatçı, bu öğelere bakış açısı diğer geri kalmış toplumlara göre daha farklı bir boyutta. Maalesef biz de o geri kalmış toplumların skalası içindeyiz. Bunu tersine döndürebiliriz. Şu anda Türkiye’de son ortaya çıkan tabloda, Türkiye’nin önemli bir nüfusunu yöneten yerel yöneticilerin sanata bakışı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sanata bakışı gibi. Yani çağdaş, modern, uygar dünyanın standartlarına uygun bir sanat anlayışıyla kentleri yönetiyoruz. Ben de bu yöneticilerden bir tanesiyim” dedi.
“Dokunduğumuz yerlerde daha kalıcı izler bırakabiliriz”
Başkan Seçer, hangi kültürden gelmiş olursa olsun, hangi renkten, desenden olursa olsun, kent halkının anlayışına, kültürüne saygı duyarak sanata destek vermek istediklerini ifade etti. Seçer, şöyle konuştu:
“Bir tarafta folklorik çalışmalar yapan gruplar olabilir, diğer tarafta daha modern müzikal faaliyetler için bir araya gelmiş gruplar olabilir, bir başka tarafta farklı bir disiplinde çalışan, sanatsal faaliyet içinde olan insanlar bulunabilir. Hepsi bizim başımızın tacı. Sanat olsun ne olursa olsun. Ama sanat kavramı altında olsun. Benim için önemli olan bu. Bu konuda her türlü desteği vereceğiz. Bu bir himmet değil, lütuf değil. Bu bir vatandaşın anayasal hakkı. Biz devlet olarak bunu sağlamak zorundayız. Sosyal devlet olmak budur. Bunun gereğini biz yerine getireceğiz. Bu konuda lütfen rahat olun. Elimden gelen desteği veririm. Çok güzel işler yapabiliriz burada. Bu tavrım kimseye bir yardım değil. Mersin’e hizmet etmek için bu olaya sıcak bakıyorum. Çünkü Mersin’in tanıtımına katkı sunacağına inanıyorum. Çok daha iyi noktalarda olabilir, daha renklendirebiliriz, kentin tanıtımına katkı sağlayabilir, dokunduğumuz yerlerde daha kalıcı izler bırakabiliriz.”
“Oy istemiyoruz, gönülden destek istiyoruz”
Koro sanatçılarına “Bu konudaki düşüncelerimi, dünya görüşümü, hissiyatımı bilmeyenlere de bunu anlatmanızı istiyorum” diyen Başkan Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Elçi olmanızı istiyorum. Bunlara ihtiyacımız var. Desteğe ihtiyacımız var. Oy istemiyoruz. Gönülden destek istiyoruz. Oy matematiksel bir destek. Gönül desteği her şeyin ötesinde. Matematiğin ötesinde bir şey. Çok farklı bir şey. O zaten onu da kapsıyor gönül desteği. Hatta o oy desteği çok küçük bir nüans kalıyor. Mersin çok güzel bir kent. Toplumuyla güzel. Birikimiyle güzel. Birçok ülkede deniz var. Birçok ülkede liman var. Birçok ülkede dağ var, orman var. Güzel bir coğrafya var ama bu kadim topraklar gibi kültürel, tarihi birikimi olan coğrafyalar çok az. Bir tanesi kadim Anadolu toprakları. Biz de bu topraklar üzerinde en müstesna noktada yaşıyoruz. Bunun da değerini bilmemiz lazım.”
Nevit Kodallı Yetişkinler Korosu’nun da mini bir dinleti sunduğu ziyarette Selma Yağcı ise Başkan Seçer’e “Arkadaşlarımızın hepsi, çocuklarımız da dahil, kültür ve sanata verdiğiniz değer nedeniyle size hayranlık duyuyorlar” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Mersin'de Okullar Tatil Mi? Yarın (30 Kasım Salı Günü) İçin Duyuru Yapıldı Mı?
Başkan Seçer, MESKİ’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yaptığı Sunumda, Tamamlanan, Devam Eden ve Planlanan Yatırımlarla İlgili Detaylı Bilgiler Verdi
Anamur Belediyesi, Çocukları Teknoloji Bağımlılığına Karşı Bilinçlendiriyor
Başkan Seçer: "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Yerel Eşitlik Eylem Planımızı Açıklayacağız"
Meteoroloji Doğu Akdeniz Bölgesi İçin Fırtına Uyarısında Bulundu
Akdeniz Belediyesi, Personeline Yönelik Gerçekleştirdiği Eğitimlere Bir Yenisini Daha Ekledi
Mersin'de Şehirlerarası Otobüste 2 Bin 100 Adet Ecstasy Hap Ele Geçirildi
Dış Ticaret İstatistikleri, Ekim 2021 Sonuçları Değerlendirildi
323 Günübirlik Ev ve 44 Pansiyon Denetlendi
Mersin Emniyeti Trafik Polisleri Sosyal Hizmet Personeline Eğitim Verdi