Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı

Pandemi sonrası normalleşme sürecine başlayan Erdemli Belediyesi, kreş öğrencilerine trafik eğitimine başladı. Aylar sonrası başlayan eğitimde çocukların heyecanı ise görülmeye değerdi.

06 Haziran 2020 Cumartesi, 11:35
G: 06.06.2020 - 11:36
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı
-

Erdemli Belediye’si Şehit Musa Özalkan Çocuk Trafik Eğitim Parkuru’nda gerçekleşen eğitimde miniklere, trafik polisleri eşliğinde trafik bilinci aşılandı. Minikler hem yaya olarak hem de akülü araçlarla eğitim parkurunu geçerek eğitimi aldılar.
Miniklerin aldığı eğitimi takip eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gelecek nesiller için belediyecilik anlayışıyla hizmetleri sürdürdükleri vurguladı.
“GELECEK NESİLLER İÇİN BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”
Gelecek Nesiller için belediye olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tolu, çocukların her alanda iyi yetişmesi için çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Başkan Tollu, “ Şu anda belediyemizin çocuklar için hazırladığı trafik eğitim parkurundayız. Biz belediye olarak bu ülkenin yarınlarını teslim edecek olduğumuz gençlerimizin fiziksel ve ruhsal anlamda en iyi şekilde, en mükemmel şekilde yetişmeleri anlamında bir dizi faaliyetler içerisindeyiz. Kurs merkezlerimizde, kreşimizde, spor merkezlerimizde insan fıtratına ve doğasına uygun ciddi hizmetler üretmekteyiz” dedi.
“ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”
Son zamanlarda pandemi sürecinden dolayı trafik sorununun azalmasına rağmen halen ülkemizin önemli sorunlarından biri olduğunu söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu duyarlı ve bilinçli bir nesil yetiştirmenin gayreti içerisinde olduklarını ifade etti. Başkan Tollu, “Ülkemizde trafik problemi çok önem arz etmekte. Son günlerde çok şükür azalmasına rağmen, halen ölümcül, maddi ve manevi zararlar içeren kazaların birçoğu trafik marifeti ile oluşmakta. Biz de geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde, en mükemmel şekilde hazırlanmaları adına bu eğitim parkurunu dizayn ettik. Şu anda trafik polislerimizin eşliğinde çocuklarımız trafik eğitimi alıyorlar. Tabi bunun yanı sıra çocuklarımız için spor merkezlerimiz var. Yüzme merkezlerimiz var. Birçok faaliyetlerimiz var. Uzun süredir kreşimizde kapalı durumda idi. Şu anda devletimizin yetkililerinin izin vermesi neticesinde kreşimize öğrencilerimizi kabul ediyoruz. Ve geleceğe en iyi şekilde, en mükemmel şekilde gençlerimizi hazırlıyoruz. Geleceğimizi emanet edecek olduğumuz gençlerimizi yarınlara hazırlamak ve ülkemizin büyük yarası haline gelen trafik kazalarıyla alakalı, gençlerimize can ve mal ehemmiyeti sağlamak ve onlara bu eğitimi vermek adına, Emniyet Müdürlüğü’müz ve trafik polislerimiz eşliğinde trafik eğitimi vermek adına bu parkuru hazırladık. Çocuklarla bizim aramızda gönül bağı var diyaloğumuz çok iyi. Zaten büyük Atatürk ne diyordu, “ Bu günün küçükleri yarının büyükleri” diye tarif ediyor bildiğiniz gibi çocukları. Biz de çocuklarımız için bu ülke adına neler yapabilirsek, bu ülkenin geleceği adına ne yapabilirsek, az diye düşünüyoruz. İnşallah çocuklarımızın, daha müreffeh yarınlara en mükemmel hazırlanmaları adına faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Kreş Müdürü Azize Karayılan da, “Uygulamalı olarak kreşte eğitim alan bütün çocuklara, uygulamalı olarak trafik eğitimi veriyoruz. 12 ay boyunca kreşimiz eğitim vermekte ve 12 ay boyunca uygulamalı trafik eğitimi vermekteyiz. Bu eğitimiz yıl boyunca devam edecek” ifadelerine yer verdi.
Eğitime katılan bir minik öğrencilerin heyecanı ise görülmeye değerdi. Eğitimde öğrendiklerini anlatan bir öğrenci “Trafikte ilk kuralımız emniyet kemerini takmak olduğunu öğrendim. Sonra kırmızı ışıkta durmak, yeşil ışıkta geçmeyi, sarı ışıkta hazırlanmayı öğrendim. Ve 12 yaştan önce ön koltuğa oturmamayı öğrendim. Bize bu parkuru verdiği için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bir diğer minik öğrenci ise, “Bu gün 12 yaştan küçükler ön koltuğa oturmamalı, kırmızı ışıkta durmalıyız, yeşil ışıkta geçmeliyiz, sarı ışıkta hazırlanmanlayız. Mutluyum çok sevinçliyim”dedi.
Öte yandan Erdemli Belediyesi Şehit Musa Özalkan Çocuk Trafik Eğitim Parkuru’nda eğitimler yıl boyunca ücretsiz olarak verilecek.
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı
Mersin Erdemli'de Minik Yüreklerin Pandemi Sonrası Trafik Eğitim Heyecanı

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Merkez Üssü OREN-MILAS (Muğla) olan 3.5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi
Mersin Erdemli'de Yokuş Aşağı İnerken Freni Boşalan Otomobil Evin Çatısına Girdi
Mut ve Gülnarlı Üreticiler de Küçükbaş Hayvanlarına Kavuştu
Tarihi Taşhan, Mut’lu Kadın Üreticilere Kapılarını Açtı
Proje Sayesinde Akdenizli Kursiyer Kadınlar ve Gençlerin Girişimci Ruhu Ortaya Çıkarılıyor! E-ticaret ve Online Dijital Pazarlama Dünyasına Adım Atıyorlar
Halk Kart’tan Faydalanan 16 Bin 241 Kişinin Hesabına Ekim 2019’dan Bu Yana 11 Milyon 95 Bin Lira Yüklendi
Mersin’de Sahibinin Düşüncesiz Davranışı İle Zulüm Gören Zavallı Eşeğe Polis Ekipleri Sahip Çıktı
Tarsus Narkotik Uyuşturucu İle Mücadeleyi Aralıksız Sürdüyor
Tarsus Organize Sanayi (333 Ha) İçmesuyu, Yağmursuyu, Atıksu, Alt Yapı, 4000 M3 Su Deposu ve Yol Yapım İşi İhalesi Gerçekleştirildi
Akdeniz Zabıtası Pet Shopları Denetledi