Toroslar’dan “Kazanacağız” Sesleri Yükseldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız’ın ‘Proje Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

14 Mart 2024 Perşembe, 17:07
Toroslar’dan “Kazanacağız” Sesleri Yükseldi
-

Toroslar’ın Mersin’in önemli ilçelerinden biri olduğuna işaret eden işaret eden Seçer, 5 yıl boyunca Toroslar’a gerçekleştirdikleri hizmetlerin gelecek dönem çok daha fazlasını yapacaklarını ve bunları Abdurrahman Yıldız ile bir uyum içerisinde gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Mersin Büyükşehir olarak Toroslar’da mevcut imkanlar dâhilinde yapılabilecek her hizmeti yaptığını hatırlatan Seçer, “Daha önce Mersin Büyükşehir’in bırakın başkanını, araçlarının girmediği sokağa Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin araçları da iş makineleri de Belediye Başkanı Vahap Seçer de girdi. Bugüne kadar olmayan şeyler yaşandı” diye konuştu.
 
Mersin’de adaleti getiren bir anlayışla hizmet etmeyi sürdürdüklerini ve sürdüreceklerinin altını çizen Seçer, “Batısı, doğusu, yerlisi, şu ya da bu sebeple buraya gelen herkes bu devletin onurlu, eşit birer yurttaşıdır. Bizim bakış açımız budur” sözlerine yer verdi.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız’ın ‘Proje Tanıtım Toplantısı’na katıldı.
 
Toplantıda Başkan Seçer, CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış ile Talat Dinçer, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz,  CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, ilçe örgütlerinin yöneticileri, CHP önceki dönem Mersin Milletvekillerinden Cengiz Gökçel ile Aytuğ Atıcı, HDP önceki dönem Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Derin Yoksulluk Ağı Kurucularından Hacer Foggo ve siyasi parti temsilcileri, Meclis üyeleri ve Meclis üyesi adayları, muhtarlar ve muhtar adayları, STK temsilcileri ile Toroslar halkı katılım sağladı. Seçer toplantı girişinde, davul zurna ve büyük bir coşku ile karşılandı.
 
Seçer: “Yıldız yol arkadaşımız siyasi bilinç, birikim ve liyakate sahip”
Toroslar’ın Mersin’in önemli ilçelerinden biri olduğuna işaret eden Seçer, 5 yıl boyunca Toroslar’a gerçekleştirdikleri hizmetlerin gelecek dönem çok daha fazlasını yapacaklarını ve bunları Abdurrahman Yıldız ile bir uyum içerisinde gerçekleştireceklerini söyledi. Yıldız’ın Büyükşehir Meclis üyeliği boyunca belediyeye çok büyük katkılar sunduğunu belirten Seçer, “Yıldız bizim yol arkadaşımız, siyasi bilinç, birikim ve liyakate sahip. Seçeceğimiz meclis üyeleri, belediye başkanları, milletvekilleri halkın takdirini kazanmış, toplumda muteber, vatandaş için ne yapacağını bilen insanlardan oluşursa ve sayısı ne kadar artarsa topluma o kadar faydalı olur” dedi.
 
“Vahap Seçer, bugüne kadar girilmeyen her sokağa girdi”
Mersin Büyükşehir olarak Toroslar’da mevcut imkanlar dâhilinde yapılabilecek her hizmeti yaptığını hatırlatan Seçer, “Daha önce Mersin Büyükşehir’in bırakın başkanını, araçlarının girmediği sokağa Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin araçları da iş makineleri de Belediye Başkanı Vahap Seçer de girdi. Bugüne kadar olmayan şeyler yaşandı” diye konuştu. Toroslar halkını kendisine oy vermiş veya vermemiş diye asla ayırmadığını vurgulayan Seçer, “Halkımız 2024 yerel seçimlerine bu gerçekler ışığında gitsinler. Halkımıza sesleniyorum; siz hizmete oy vereceksiniz. Siz bazı hassas duygularınızı okşayan, bunlar üzerinden sizleri heyecanlandıran insanlara kulak asmayın. Biz memlekette vatandaşlarımızın, tüyü bitmemiş yetimin hakkının haraç mezat, birilerine peşkeş çekilmesine hep karşıydık karşı da çıkacağız” ifadelerine yer verdi. 
 
“İlk Sosyal Yaşam Merkezi’mizi Toroslar’da açtık”
Meclis üyesi olduğu dönemde Abdurrahman Yıldız’ın Toroslar’ın her sorununu bildiğini ve sorunların çözümü için gece-gündüz çalıştığını kaydeden Seçer, “En kolay belediyecilik belediyenin gayrimenkullerini satarak belediyecilik yapmaktır. Biz bu dönemin sona ermesini istiyoruz. Çok değerli işler yapacağız. Tarımcımıza da dezavantajlı gruplarımıza da ulaştık. İçerisinde kreş, dershane, kadın atölyesi, okuma salonu olan muazzam bir bina yaptık. Kadına, çocuğa, acısı olana, herkese hitap eden Sosyal Yaşam Merkezlerinin ilkini Halkkent’te yaptık. İkinci büyük kompleksimizin temelini geçtiğimiz haftalarda Kurdali’ye attık” diyerek her kesime ve her bölgeye dokunduklarını söyledi.
 
“Mersin’e adaleti getiren bir anlayışla hizmet etmeyi sürdüreceğiz”
Mersin’de yaşayan herkese eşit ve adaletli hizmet sunduklarını ve yeni dönemde de bu anlayış ile çalışmaya devam edeceklerinin altını Seçer, “Batısı, doğusu, yerlisi, şu ya da bu sebeple buraya gelen herkes bu devletin onurlu, eşit birer yurttaşıdır. Bizim bakış açımız budur” sözlerine yer verdi. Abdurrahman Yıldız’ın da aynı anlayışla Toroslar’ı yöneteceğine güvendiğini kaydeden Seçer, “Başkanınıza güvenin. ‘İşi sağlam tutan, ipi göğüsler’ diyoruz. Biz de ipi göğüsleyeceğiz, çünkü işimizi ciddi yapıyoruz, sağlam tutuyoruz” dedi. Seçer son olarak “Toroslar’da Abdurrahman Yıldız’ı, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde şahsımı tekrar başkan seçtireceğiz. Bunu sizlerle beraber yapacağız” dedi.
 
Yıldız: “Toroslar çok büyük bir potansiyel barındırıyor”
Toroslar ilçesinin kurulduğu günden beri hizmetten yana mağdur edildiğini ve kendisinin de buna karşın doğup büyüdüğü ilçeye borçlu hissettiğini belirten CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, “Toroslarımız mevcut yaşamı ve gidişatı hak etmiyor. Toroslar; tarımda, turizmde, sanayide, emekte, demografik yapı olarak, gençler olarak çok büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu potansiyeli harekete geçirebilecek, kentin hizmetine sunabilecek, kenti değiştirecek bir güç haline getirebilecek bir vizyon maalesef bugüne kadar Torosları yönetmedi” dedi.
 
“Büyükşehirde kafalar değişince kentin nasıl güzelleştiğini gördük”
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bir slogan haline gelen ‘Kafalar değişince ne çok şey değişti’ sözlerinin kent yönetimi için çok büyük önem arz ettiğini dile getiren Yıldız, “Büyükşehirde kafalar değişince kentin nasıl güzelleştiğini gördük. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok, sadece gidin Adnan Menderes Bulvarı’nda mesela 15 dakika yürüyün. Kentin ne kadar değiştiğini, insanların gözünde, yüzünde, gülümsemesinde o değişimi göreceksiniz. O hizmetler olduğu için insanların yüzünde o gülümse, mutluluk ve huzur var. Toplumun bütün kesimlerindeki insanlar, birbirleriyle huzur içinde uyum içinde yaşıyorlar ve hakikaten Büyükşehir’in hizmetlerinden de memnunlar” diye konuştu. 
 
Büyükşehir’in özellikle sosyal politikalar alanında hayata geçirdiği projelerin kentin her noktasına gittiğinden söz eden Yıldız, Başkan seçildiğinde Toroslar’da da Büyükşehir’in bu alandaki çalışmalarını örnek alarak, birçok projeyi hayata geçireceklerini duyurdu.
 
“Biz kazanacağız”
Yıldız, “Toroslar’da biz bu yolları, olmayan kaldırımları, olmayan yeşil alanları hak etmiyoruz. Bunların hepsini yapabilecek potansiyeli görüyoruz ve bunu düzeltecek kolektif akla sahibiz. Ortak vizyonumuz da var. 1994’ten bu yana seçimi kazanmaya en yakın noktadayız. 15 gün daha az uyuyalım ama bu kenti yeniden bir vaha haline getirelim” diyerek, “Biz kazanacağız” sözüyle konuşmasına son verdi
 
Kış: “Mersin de Toroslar da kararını vermiş”
CHP’nin Toroslar Adayı Abdurrahman Yıldız’ın; ilçenin her noktasını bildiğini belirten CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, “Abdurrahman Yıldız arkadaşımız içinde insan, yurt ve çevre sevgisi olan bir yoldaşımız. Toroslar’ı köy köy, mahalle mahalle biliyor” diye konuştu. Kış, “Mersin kararını vermiş. 31 Mart’ta önümüzdeki 5 yıl içinde Sayın Vahap Seçer’i başkan seçecekler. Toroslar halkının büyük bir kısmı da kararını vermiş. Toroslar halkı, ‘Biz Toroslar için de Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı istiyoruz’ diyor” dedi.
 
Dinçer: “Kazanılmaz dedikleri Toroslar’ı sosyal belediyeciliğe kavuşturalım”
Başkan Seçer’in Mersin’in bütün ilçelerine eşit hizmet götürdüğünü ve vatandaşı hiçbir noktada mağdur etmediğini kaydeden CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, gezdiği ilçelerde vatandaşın çok memnun olduğunu ve Seçer’e çok teşekkür ettiğini kaydetti. Mersin’in her ilçesinde olduğu gibi Toroslar’da da kazanmaya çok yakın olduklarını kaydeden Dinçer, “Kazanılmaz dedikleri Torosları sizlerle beraber alalım. Hep beraber her ilçemizde el ele, gönül gönüle verelim. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni açık ara kazanacağından endişemiz yok. Hep beraber gelin Abdurrahman Yıldız başkanla Toroslar’da bir tarih yazalım ve Toroslar’ı sosyal belediyeciliğe kavuşturalım” diye konuştu.
 
Ömür: “Toroslar’ı Abdurrahman Yıldız’la birlikte değiştireceğiz”
Toroslar’ın Türkiye’nin her yerinden insanların yaşadığı bir ilçe olduğuna ancak buna rağmen yatırımlardan payını alamadığına dikkat çeken CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, “Çünkü Toroslar’ı bizim anlayışımız yönetmiyor. Toroslar’ı, demokrasiden, emekten, halktan yana bir anlayış yönetmiyor. Ama nasıl 2019’da bunu değiştirdiysek, 2019’dan bugüne kafalar değişince birçok şeyin değiştiğini gördüysek şimdi bunu Toroslar’da yapmanın zamanı. Bunu 5 yıldır deneyimiyle Büyükşehir’de Meclis üyeliğimizi yapan Abdurrahman Yıldız arkadaşımızla birlikte ve hep beraber yapacağız” dedi.
 
Akbaş: “Sosyal belediyecilik 2019 yılında Vahap Seçer Başkanımızla Mersin’de şaha kalktı”
Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında hak, hukuk ve adalet için CHP’nin tüm örgütleri ile birlikte çalışıp değişimin öncüsü olmaya devam ettiklerini söyleyen CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, “Sosyal belediyecilik 2019 yılında Vahap Seçer Başkanımızla Mersin’de şaha kalktı. Bugün inanıyoruz ki tüm yol arkadaşlarımızla birlikte 30 yıldır hakkını alamayan, kötü yönetilen Toroslarımızı Abdurrahman Yıldız Başkanımızla birlikte yeniden şekillendireceğiz. Toroslar’ı, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ve Toroslar Belediye Başkan Adayımız Abdurrahman Yıldız Başkanımızla birlikte sosyal belediyecilikle tanıştıracak ve kazanacağız” dedi.
 
Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Mersin Haber ,Mersin


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Mersin Büyükşehir’in Kıyafet Evleri’nde Yine Bayram Sevinci Yaşanıyor
Mersin Büyükşehir’in Tüm Birimleri Kurban Bayramı’na Hazır, Ekipler Bayram Öncesi Tüm Hazırlıklarını Yaptı
Büyükşehir Ve Meski Yetkilileri Çamlıyayla’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Üzerine Uydu Takip Cihazı Takılan ‘Kızkalesi’ Ve ‘Mersin Üniversitesi’ Denize Bırakıldı, ‘Deniz Kaplumbağalarının Uydu İle İzlenmesi Projesi’ Hayata Geçirildi
Mersin Büyükşehir’in ‘Afet Ve İmar Çalıştayı’ Kent Paydaşlarının Katılımıyla Gerçekleşti
Mersin Büyükşehir’in Gönülden Sesler Korosu’ndan ‘Mersin’de Yaz Nağmeleri’ Konseri
Başkan Vahap Seçer’den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
Başkan Seçer, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Programa Katıldı
Mersin Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezlerinde Karne Heyecanı
Mersin Büyükşehir Zabıtası Kent Huzuru İçin Çalışmalarını Titizlikle Sürdürüyor