Güven Masası

Güven Masası

Güven Masası
Emniyet Gele Müdürlüğü resmi internet sitelerinde yer alan bilgilerle;
GÜVEN MASASI VE DAVRANIŞ İLKELERİ
Polis Merkezi Amirlikleri, vatandaşlarımızın güvenlik hizmetleri kapsamında müracaat ettiği ilk yer, polis ile vatandaşın ilk temas noktası konumundadır. Polis Merkezi Amirliklerimizin modern ve her türlü gereksinime cevap veren birimler haline getirilmesi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında önem arz etmektedir. 
Vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla vatandaşların güler yüzle, güven verici ve beklentilere odaklanan bir şekilde karşılanarak hem Polis Merkezi Amirliklerindeki hem de Polis Merkezi Amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılabilmesi için 81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği  Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması hayata geçirilmiştir. 
Bu kapsamda;
“Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük İcraat Programı” kapsamında hayata geçirilen “Güven Masası” uygulaması ile;
Polis merkezi Amirliğine gelen vatandaşlarla kurulacak temasta uygun dil ve üslup kullanılacak, nezaket kuralları çerçevesinde sağlıklı iletişime özen gösterilecektir.

Vatandaşlarla yüz yüze iletişim kurularak müracaat, şikayet, talep ve beklentiler dikkatle dinlenerek yapılacak iş ve işlemler Polis Merkezindeki ilgili birime yönlendirilecektir.

Vatandaşların Polis Merkezi Amirlikleri görev alanına girmeyen diğer kurum ve kuruluşları ilgilendiren iş/işlemlerine ilişkin, usulüne uygun yasal mevzuatlar çerçevesinde bilgilendirme yapılarak yardımcı ve yol gösterici olunacaktır.

“Güven Masası ve Polis Merkezi Amirliği Davranış İlkeleri” uygulamasının amacı; polis halk ilişkilerini daha üst seviyeye taşımak ve Polis Merkezi Amirliklerimizi vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile gidebileceği, şikayet ve ihbarlarını dile getirebileceği güvenlikle ilgili kaliteli ve iyi hizmet alabileceği “Güvenli Türkiye” vizyonuna uygun yerler haline getirmektir. 
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Mersin Haber ,Mersin


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı, Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Oldu
Şüpheli Çanta Panik Yarattı, Bölgeye Bomba İmha Uzmanları Sevk Edildi
Tedavileri Tamamlanan Caretta Carettalar, Dünya Çevre Günü’nde Doğaya Salındı
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Özgürlük Mahallesi Kültür ve Sanat Evi’nde Verilen Kursa Aynı Sırada Katılarak Okuma-yazma Öğrenen İsa ve Zehra Şerbetçi Çiftini Ziyaret Etti.
Başkan Seçer ve Eşi Meral Seçer, Türk Kadınlar Konseyi Derneği’nin ‘geleceğe Ses Ver Senfonik Pop Konseri’ni Dinledi
Mersin'de Feci Kaza, Araç Ters Döndü; 2 Yaralı
Balık Diyarı Karaduvar’a Kazandırılan Yeşil Alana "Sardalya Park" Adı Verilecek
Halisdemir: "Mersin’in Röntgenini Çıkarmak İstedik
Mersin'de Hareketli Gece, Silahlı Şahıs Polisten Kaçtı, Olay Yerine Çok Sayıda Ekip Yönlendirildi
Başkan Seçer, ‘circular 4. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’ Kapsamındaki Sergi'nin Açılışına Katıldı