Mersin'in En İşlek Noktalarındaki Mini Konserler Yoğun İlgi Görüyor, Müzik Sesleri Yükseliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Kent Orkestrası’nın kentin farklı noktalarında verdiği mini konserler, Mersinliler’in beğenisini topluyor. Haftanın belirli günlerinde Taş Bina önü, sahil bandı, Kültür Parkı gibi kentin farklı noktalarındaki etkinlikler büyük ilgi görüyor.

1 / 5
Mersin, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla kültür ve sanatın kenti oluyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Konservatuar ve Kent Orkestrası sanatçıları, haftanın belirli günlerinde Taş Bina önü, sahil bandı, Kültür Parkı gibi kentin farklı noktalarında her gün vatandaşlara müzik zevki sunuyor.
2 / 5

Pazartesi ve Çarşamba Günü Taş Bina Önündeler

Pazartesi ve Çarşamba Günü Taş Bina Önündeler
Vatandaşların da keyifle eşlik ettiği ve yoğun ilgi gören konserler, akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. Sanatçılar, Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 17:00’de Taş Bina önünde vatandaşlarla buluşurken, diğer günler kentin farklı yerlerinde konser veriyor.
3 / 5

Geniş Repertuar

Geniş Repertuar
Akşam saatlerinin keyfine keyif katan konserler, her gün farklı bir konseptte yapılırken, hem sanatçılar, hem de enstrümanlar değişiyor. Geniş bir repertuara sahip olan sanatçılar, Türk halk müziğinden pop müziğine kadar birçok farklı şarkıyı seslendiriyor.
4 / 5

Seçer: “Sokağın her bir köşesinde müzik çalsın”

Seçer: “Sokağın her bir köşesinde müzik çalsın”
Başkan Seçer, geçtiğimiz günlerde katıldığı Kültür, Turizm ve Spor Çalıştayı’nda da sanata verdiği önemi vurgularken, “Sokağın bir köşesinde müzik çalsın. Sokaklardan müzik sesleri çıksın. Kırsal mahallelere gitsinler. Bizim yolumuz çağdaşlık. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyen zihniyetin peşinden gidiyoruz. Biz Mustafa Kemal’in peşinden gidiyoruz. Barış olacaksa, sanatla olur. Kardeşlik olacaksa, sanatla olur. Savaşlar duracaksa, sanatla olur, müzikle olur. Dolayısıyla biz sanatı, sanatçıyı yücelterek bu ülkede toplumsal barışı sağlayabiliriz” dedi.
5 / 5

“Sanatçılarımız sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı”

“Sanatçılarımız sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı”
Büyükşehir Belediyesi’nin daha zengin bir orkestra yaratabileceğini vurgulayan Seçer, “Bu konuda her türlü yatırımı yapalım. Bunlar çok küçük işler olabilir ama yansımalarının çok büyük olduğunu zamanla göreceksiniz. Çok güzel orkestramız var, folklor ekibimiz var, her şeyimiz var ama bunlar sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı” diye konuştu. Seçer, bu sözleriyle Mersin’de kültür ve sanat konusunda önemli değişiklikler olacağının sinyalini verdi.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Mersin Haber ,Mersin


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Mersin Büyükşehir’in Kıyafet Evleri’nde Yine Bayram Sevinci Yaşanıyor
Mersin Büyükşehir’in Tüm Birimleri Kurban Bayramı’na Hazır, Ekipler Bayram Öncesi Tüm Hazırlıklarını Yaptı
Büyükşehir Ve Meski Yetkilileri Çamlıyayla’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Üzerine Uydu Takip Cihazı Takılan ‘Kızkalesi’ Ve ‘Mersin Üniversitesi’ Denize Bırakıldı, ‘Deniz Kaplumbağalarının Uydu İle İzlenmesi Projesi’ Hayata Geçirildi
Mersin Büyükşehir’in ‘Afet Ve İmar Çalıştayı’ Kent Paydaşlarının Katılımıyla Gerçekleşti
Mersin Büyükşehir’in Gönülden Sesler Korosu’ndan ‘Mersin’de Yaz Nağmeleri’ Konseri
Başkan Vahap Seçer’den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
Başkan Seçer, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Programa Katıldı
Mersin Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezlerinde Karne Heyecanı
Mersin Büyükşehir Zabıtası Kent Huzuru İçin Çalışmalarını Titizlikle Sürdürüyor