Seçer: “Sokağın her bir köşesinde müzik çalsın”

Seçer: “Sokağın her bir köşesinde müzik çalsın”
Başkan Seçer, geçtiğimiz günlerde katıldığı Kültür, Turizm ve Spor Çalıştayı’nda da sanata verdiği önemi vurgularken, “Sokağın bir köşesinde müzik çalsın. Sokaklardan müzik sesleri çıksın. Kırsal mahallelere gitsinler. Bizim yolumuz çağdaşlık. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyen zihniyetin peşinden gidiyoruz. Biz Mustafa Kemal’in peşinden gidiyoruz. Barış olacaksa, sanatla olur. Kardeşlik olacaksa, sanatla olur. Savaşlar duracaksa, sanatla olur, müzikle olur. Dolayısıyla biz sanatı, sanatçıyı yücelterek bu ülkede toplumsal barışı sağlayabiliriz” dedi.

Mersin'in En İşlek Noktalarındaki Mini Konserler Yoğun İlgi Görüyor, Müzik Sesleri Yükseliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Kent Orkestrası’nın kentin farklı noktalarında verdiği mini konserler, Mersinliler’in beğenisini topluyor. Haftanın belirli günlerinde Taş Bina önü, sahil bandı, Kültür Parkı gibi kentin farklı noktalarındaki etkinlikler büyük ilgi görüyor.

1 / 5
Mersin, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla kültür ve sanatın kenti oluyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Konservatuar ve Kent Orkestrası sanatçıları, haftanın belirli günlerinde Taş Bina önü, sahil bandı, Kültür Parkı gibi kentin farklı noktalarında her gün vatandaşlara müzik zevki sunuyor.
2 / 5

Pazartesi ve Çarşamba Günü Taş Bina Önündeler

Pazartesi ve Çarşamba Günü Taş Bina Önündeler
Vatandaşların da keyifle eşlik ettiği ve yoğun ilgi gören konserler, akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. Sanatçılar, Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 17:00’de Taş Bina önünde vatandaşlarla buluşurken, diğer günler kentin farklı yerlerinde konser veriyor.
3 / 5

Geniş Repertuar

Geniş Repertuar
Akşam saatlerinin keyfine keyif katan konserler, her gün farklı bir konseptte yapılırken, hem sanatçılar, hem de enstrümanlar değişiyor. Geniş bir repertuara sahip olan sanatçılar, Türk halk müziğinden pop müziğine kadar birçok farklı şarkıyı seslendiriyor.
4 / 5

“Sanatçılarımız sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı”

“Sanatçılarımız sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı”
Büyükşehir Belediyesi’nin daha zengin bir orkestra yaratabileceğini vurgulayan Seçer, “Bu konuda her türlü yatırımı yapalım. Bunlar çok küçük işler olabilir ama yansımalarının çok büyük olduğunu zamanla göreceksiniz. Çok güzel orkestramız var, folklor ekibimiz var, her şeyimiz var ama bunlar sokaklarda olmalı, salonlardan dışarı çıkmalı” diye konuştu. Seçer, bu sözleriyle Mersin’de kültür ve sanat konusunda önemli değişiklikler olacağının sinyalini verdi.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Mersin Haber ,Mersin


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Mersin’de Minibüs Ücretlerine Zam Geldi
Tarsus Devlet Hastanesi’ne Başvuran Hastaları Adana’da Özel Bir Hastaneye Yönlendirdikleri İddiasıyla 2’si Doktor 3 Kişi Gözaltında
Deniz Kaplumbağalarının da Yuvalama Alanı Olan Kazanlı Sahili Temizlendi
Büyükşehir Belediyesi Tarsus Emekli Evi’nde Sağlık Seminerleri Devam Ediyor
Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Başkan Adayı Serdar Soydan Akdeniz ilçesine Bağlı Adanalıoğlu ve Homurlu’da Sıcak Karşılandı
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Akdeniz Ve Büyükşehir İçin Destek İstedi
Başkan Seçer, Anamur Ve Bozyazı Kurs Merkezleri’ndeki Öğrencilerin Aileleriyle Buluştu
Başkan Seçer; Anamur, Aydıncık Ve Bozyazı’daki STK Temsilcileriyle Buluştu
Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya, Global Compact’a İlişkin 5'inci Sorumluluk Bildirimini Paylaştı
Başkan Seçer, Gülnar-Bir Derneği’nın ‘Arabaşı Yemek Etkinliği’ne Katıldı