Başkan Vahap Seçer, ‘4x10 Grup Kulüpleri Toplantısı’na Katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Rotaract Kulübü tarafından düzenlenen “4x10 Grup Kulüpleri Toplantısı”na katıldı.

16 Ekim 2019 Çarşamba, 11:29
Başkan Vahap Seçer, ‘4x10 Grup Kulüpleri Toplantısı’na Katıldı
-


Bilgi: Instagram'da @mersinhaber'i takip ederek anlık gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.
Sivil toplum çalışmalarının önemini ve Mersin’in geleceğindeki yerini anlatan Seçer, “Sizin gibi güzide, müstesna insanların bir arada olduğu, farklı vizyon ortaya koyabilen, insani düşünebilen, kendindeki imkanların dışında, farklı hayatlarda imkansız yaşayanların acılarını hissedebilen, onlara yardım etme hissiyatı, erdemi olan, sizin gibi yapılar, en az siyasiler kadar topluma katkı sunuyorlar. Bir anlamda sizin yaptığınız hizmetler bizden de öte” dedi.
Seçer, gelişmiş ve eğitimli ülkelerde kariyeri, gelir düzeyi çok iyi noktalarda olan insanların STK’larda görev aldıklarından söz ederek, “Mutlaka eğitimli toplumlarda birey STK’larda görev alır ve bunu bir toplumsal görev olarak addeder. Bu anlamda sizler doğru yoldasınız. Her birinizin yaptığı işi çok değerli işler ve hizmetler olarak değerlendiriyorum” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Rotaract Kulübü tarafından düzenlenen “4x10 Grup Kulüpleri Toplantısı”na katıldı. Seçer, toplantıda sivil toplum çalışmalarının önem ve değerini, son yerel seçimin sonuçlarını, Mersin’in gelecekteki yerini konuştu.
Tarsus’ta düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2430. Bölge Guvernörü Hakan Karaalioğlu, 2430. Bölge Rotaract Temsilcisi Gülsem Erdoğan, Mersin ile Adana Rotaract kulüp temsilcileri ve rotaryenler katıldı.
“Farklı vizyon ortaya koyabilen sizin gibi yapılar, en az siyasiler kadar topluma katkı sunuyorlar”
Siyasetin aslında bir hizmet alanı olduğunu, ancak günümüzde farklı nedenlerle de yapılmaya başladığını anlatan Başkan Seçer, “Biz sizler için bu görevlere talip olduk ve bu görevleri de sizler için yapıyoruz. Aslında bir hizmet alanıdır siyaset. Ama bazen hizmet olmaktan çıkıyor, farklı nedenlerle de yapılıyor. Sizle ortaklaştığımız yönümüz de bu. Sizin gibi güzide, müstesna insanların bir arada olduğu, farklı vizyon ortaya koyabilen, insani düşünebilen, kendindeki imkanların dışında, farklı hayatlarda imkansız yaşayanların acılarını hissedebilen, onlara yardım etme hissiyatı, erdemi olan, sizin gibi yapılar, en az siyasiler kadar topluma katkı sunuyorlar. Bir anlamda sizin yaptığınız hizmetler bizden de öte” dedi.
“Eğitimli toplumlarda birey STK’larda görev alır”
Gelişmiş ve eğitimli ülkelerde kariyeri ve gelir düzeyi çok iyi noktalarda olan insanların STK’larda görev aldıklarından ve bunu bir toplumsal görev olarak addettiklerinden söz eden Seçer, “Bir yurttaş kendi çalışma alanı dışında birçok alanda topluma hizmet etmek için sivil toplum kuruluşlarında görev alıyorsa, bunu gerçekleştirebiliyorsa, o ülke muazzam bir noktadadır. Bakın gelişmiş ülkelere, hangi konumda olursa olsun, kariyeri çok iyi bir noktada olabilir, gelir düzeyi çok iyi bir noktada olabilir ama mutlaka eğitimli toplumlarda birey STK’larda görev alır ve bunu bir toplumsal görev olarak addeder. Bu anlamda sizler doğru yoldasınız. Her birinizin yaptığı iş, çok değerli işler ve hizmetler olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.
“Uygun projeler yapıldığı zaman, değerli insan kaynağını bu kentte tutabiliriz”
Seçer, Mersin’in olağanüstü potansiyellere sahip bir kent olduğunu ve bunları açığa çıkarmak adına çalışmalar ortaya koyacaklarını dile getirerek, şunları söyledi:
“Hayatımızı vakfettik. Bundan sonraki süreçte Mustafa Kemal Atatürk gibi, nasıl hayatını bu ülke için feda etmişse, vakfetmişse, onunla beraber mücadele arkadaşları, o ortamda, her konu kendi mecrasında, kendi tarihinde, kendi kapsamında değerlendirilmek zorunda. O imkânsızlıklar içerisinde, bugün gıpta ile baktığımız başarıyı elde etmişse, bizim de onların ardılları olarak, en az onlar kadar bu mücadeleden başarı ile çıkacağımızdan yana endişeniz olmasın. Kitlemiz genç bir kitle. Belediye olarak özellikle beyin göçünün durması gerektiği konusunda önemli çalışmalar yaptık. Bazı projelerimizi, projeksiyonlarımızı seçim bildirgemize, vaatlerimize dahil ettik. 4 üniversiteye sahip bir kentiz. Muazzam bir kültürel tarihi mirasın üzerinde yaşıyoruz. Olağanüstü potansiyellerimiz var. Ekonomik potansiyellerimiz var. Önemli olan bunları açığa çıkarmak. Bütün bunlar bir bütün halinde değerlendirildiği zaman ve uygun kararların altına imza atıldığı zaman, uygun projeler, projeksiyonlar yapıldığı zaman, işte bu değerli insan kaynağını bu kentte tutabiliriz, bu kentin de yükselmesine, gelişmesine katkı sunarlar diye düşünüyorum.”
“Laik-demokratik bir Cumhuriyet olarak varlığımızı sürdürebiliyorsak, o tarihte atılan sağlam temellerin eseridir”
Önemli bir dönemde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğini ve yerel seçimler nezdinde 31 Mart seçimlerinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi tarihindeki bugüne kadar gerçekleştirilen en önemli seçim olduğunu ifade eden Seçer, “Çok önemli bir konjonktürel süreçte bu seçimler gerçekleşti. Bir yerel seçime yüklenecek çok daha fazla anlam içeren bir ortamda biz yerel seçimleri gerçekleştirdik. Burada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi var. Sadece bu toprakların yetiştirdiği çok değerli bir lider değil, dünyanın yetiştirdiği çok değerli bir lider ve bugün 100 yıl sonra her türlü sıkıntıya, aksaklığa rağmen özellikle her dönem kaos yaşadığımız bu kadim topraklarda, Ortadoğu’da, Arap Yarımadası’nda hala laik demokratik bir Cumhuriyet olarak varlığımızı sürdürebiliyorsak o tarihte atılan sağlam temellerin eseridir” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu , İhtiyacınız olduğunda istanbul evden eve nakliyat ile işinizi hızlıca görün.
Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Mersin'de Son 7 Ayda 1580 Kedi ve Köpek Yaralanma İhbarı Ulaştı
Mersin'de Asgari Ücretin Altında Geliri Olanlar, Kıyafet Evi’nden Faydalanacak
Başkan Seçer, Bayramın 3. Gününde Çamlıyayla Halkı İle Buluştu
Vali Ali İhsan Su, Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Mersin'de Bu Covid-19 Kurallarına Uymayanlar Para Cezası Uygulanacak! Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun "Ek Tedbirler" (79. Kararı)
Mersin’in Gri Duvarları Sanatsal İçeriklerle Renkleniyor
Gençlik Kampı’nda AKROMFED İçin "Anne-çocuk" Etkinliği
Seçer: "Su Faturalarındaki Kararı Hep Birlikte Aldık. Demek Ki Uzlaşılabiliyor"
Başkan Gültak, Kurban Kesim Yerlerini Ziyaret Etti
Ahmet Mercan ve Doğa Yavuz Uydacı Çamlıyayla’da Sahne Aldı