Başkanlar Seçer ve Bozdoğan Tarsuslu Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, iftar programı için gittiği Tarsus’ta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

01 Haziran 2019 Cumartesi, 14:47
G: 01.06.2019 - 15:33
Başkanlar Seçer ve Bozdoğan Tarsuslu Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
-

Bölgenin sıkıntı ve taleplerini dinleyen Seçer, “Birbirimizi sevmek zorundayız. Yoksa ne ben iş yapabilirim, ne siz iş yapabilirsiniz. Ne siz muhtarlık seçiminde bir daha başarılı olabilirsiniz, ne de ben belediye başkanlığı seçiminde başarılı olabilirim. Bunun için bir eşgüdüm, bir koordinasyon sağlamamız gerekiyor” dedi.
Gerçekleştirilen toplantıda, Tarsuslu muhtarlar ve STK temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunarak, çözüm yöntemleri üzerine konuşan Başkan Seçer, bölgeyi ilgilendiren alt yapı sorunları, içme suyu isale hatları, içme suyu şebekeleri, sinekle mücadele, yol yapımları, tadilatlar ve mezarlık sorunu gibi konular üzerinde durdu.
Tarsus Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, meclis üyeleri, Tarsuslu muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
“Memleket bizden hizmet bekliyor, kavga siyaseti bugüne kadar Türkiye’ye bir fayda getirmedi”
Seçim süresi boyunca bir çok söz verdiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sırada artık verilen sözleri bir bir hayata geçirmek olduğunu belirtti. Hayata geçirilecek olan hizmetlerin para ile yapılacabileceğini ve bu yüzden de meclisten borçlanma yetkisini almaları gerektiğini belirten Seçer bu konuda muhtarlardan da destek isteyerek, “Biz seçim boyunca konuştuk. Bir sürü vaatler ve sözler verdik. Şimdi bizim konuşma değil, iş yapma zamanımız. Artık iş yapmamız lazım. Bu şekilde siyaset bugüne kadar Türkiye’ye bir fayda getirmedi, kavga siyaseti, inadına iktidarı engelleme siyaseti memlekete zarar verdi. Burada muhtarlarımıza görev düşüyor. Sizin bu konuda en az bizler kadar konuşmanız, telkinde bulunmanız, sesinizi duyurmanız gerekir” dedi.
“Muhtarlarımız ile eşgüdüm ve koordinasyonu sağlamamız gerekiyor”
Muhtarlar ile eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde olmaları gerektiğini ve ancak bu şekilde başarılı olabileceklerini dile getiren Seçer, “Biz birbirimize zorunlu aşkla bağlanmak, birbirimizi sevmek zorundayız. Yoksa ne ben iş yapabilirim, ne siz iş yapabilirsiniz. Ne siz muhtarlık seçiminde bir daha başarılı olabilirsiniz, ne de ben belediye başkanlığı seçiminde başarılı olabilirim. Bunun için bir eşgüdüm, bir koordinasyon sağlamamız gerekiyor. Bunun da yol ve yöntemlerini bulacağız. Bu toplantıları sık sık yapacağız. Sorunlarına daha rahat ve süratli çözüm bulacak. Kendisi için de temsil ettiği mahallesi için de olumlu çalışmaların altına imza atmış olacak” diye belirtti.
Toplantıda Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından mikrofonu alan muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri bölgelerinde ve mahallelerinde var olan problemleri anlatarak, Başkan Seçer’den çözüm yöntemlerini dinledi.
BELEDİYE BAŞKANLARI, MUHTARI DİNLEDİ
Başkanlar Seçer ve Bozdoğan Tarsuslu Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Bozdoğan, “Bu kentin yönetiminde herkesin aktif olarak rol almasını gerektirecek komisyonları oluşturuyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ileBelediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Belediyesi Tesisleri’nde meclis salonunda kentin muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. CHP’li iki belediyebaşkanı , muhtarların sorun ve taleplerini dinledi. Başkan Bozdoğan, “10 bin yıllık geçmişi olan kentimizde turizm öğelerini ortaya çıkarılması ve tanıtılması konusunda çalışmalarımıza başladık. Bizim amacımız, bacasız sanayi olarak gördüğümüz kentimizi turizmini aktif hale getirmek ve bununla ilgili çabaları ortaya koymamız. Artık bu Tarsus üreten bir kent olacak, eğiten ve sağlıklı bir kent olacak. Sivil toplum kuruluşları, dernekler, köylülerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz ve muhtarlarımızdan oluşan yani bu kentin yönetiminde herkesin aktif olarak rol almasını gerektirecek komisyonları oluşturuyoruz.Bu iki aylık süreç zarfında bunların çoğu da tamamlanıyor. Bu önümüzdeki dönemler bu kent için inşallah çok iyi şeylere vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, “Muhtarlarımız sorunlarını bize birinci elden anlatma imkanı bulacak, sorunlarına daha rahat, daha süratli çözüm bulacak. Kendisi içinde, temsil ettiği mahallesi içinde olumlu çalışmaların altına imza atmış olacak. Bundan sonraki süreçte birçok kez bir araya geleceğiz. Eksik kalan, yanlış olan yâda olması gereken ama yapılamamış hizmetleri tartışacağız. Her toplantımızın bir sonrası daha iyi hizmetler olsun diye gayret edeceğiz. Bundan yana endişeniz olmasın” dedi.
Toplantının ardından belediye başkanları Vahap Seçer ile Haluk Bozdoğan, katılımcılarla toplu fotoğraf çektirdi.
Anlayan, yaşatan ve çoğu insanların hayatına dokunaraktan paylaşım gösteren bir kentin varlığını ortaya koyabilmek için
Muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen iki belediye başkanı

Seçim sonrasında geçen 2 aylık bir dönem ve bu dönem içerisinde de zaten çoğu muhtar arkadaşlarımda biliyor. Gittiğimiz her yerde anlattığımız bir olay vardı. Artık bu kentin üreten bir kent olacağı, eğiten bir kent olacağı, sağlıklı bir kent olacağı ve bununla ilgili olarakta elimizde iki önemli kriter tarımın ve turizmin ki 10 Bin yıllık bir kentte yapılması gereken o turistik ögelerin bir an önce ortaya çıkartılması ve tanıtılmasıydı. Zaten var olmak, algılanmaktır. Bizim de amacımız o, bu kentte herşeyin ciddi anlamda pazarlamasını yapmaktan öte turizm anlamında bacasız bir fabrika gördüğümüz, bacasız sanayi olarak gördüğümüz turizmin aktif hale gelmesi ve bununla ilgili çabaları ortaya koymamız. Şimdi bazı kriterler elbette oldu. Elbette sıkıntılı bir borçlanmayla karşı karşıya kaldık ama bunlar koca Tarsus'un 350 Bin nüfusa sahip Tarsus'ta çok önemsenecek, çok büyütülecek borçlar değil, elbette daha fazla çalışıp bunların biran önce ortadan kaldırılması için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Bunla ilgili de güzel bir ekip çalışmasına başladık. Gerçekten çok çalışkan belediye başkan yardımcılarına ve müdürlere sahibim ama hepsinden önemlisi yapmamız gereken aydınlanıp, anlayan, yaşatan ve çoğu insanların hayatına dokunaraktan paylaşım gösteren bir kentin varlığını ortaya koyabilmek için bizim katılımcı demokrasi dediğimiz, temsili olarak değil. Herkese ihtiyacımız olan yönetim şeklini geliştirmek. Elbette bunlardan en önemli ögede muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları, dernekler, köylülerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz. Bu kentin yönetiminde herkesin aktif olarak rol almasını gerektirecek komisyonların hepsinide oluşturuyoruz. Zaten bu iki aylık süreç zarfında bunların çoğuda tamamlanıyor. Bu önümüzdeki dönemler bu kent için inşallah çok iyi şeylere vesile olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Başkan Seçer
Bu toplantıları sık sık yapacağız. İsteyen iştirak eder isteyen etmez ama iştirak eden de sorunlarını bize birinci elden anlatma imkanı bulacak, sorunlarına daha rahat, daha süratli çözüm bulacak. Kendisi içinde, temsil ettiği mahallesi içinde olumlu çalışmaların altına imza atmış olacak. Bundan sonraki süreçte dediğim gibi bir çok kez bir araya geleceğiz. Eksik kalan, yanlış olan yada olması gereken ama yapılamamış hizmetleri tartişacağız. Her toplantımızın bir sonrası daha iyi hizmetler olsun diye gayret edeceğiz. Bundan yana endişeniz olmasın.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Mersinli Şoför Ankara Şereflikoçhisar’daki Kazada Hayatını Kaybetti
Covid-19 Fırsatçılığı! İzinsiz Koruyucu Maske ve Tulum İmalatı Yapan İş Yerine Operasyon: 13 Bin Maske, 462 Koruyucu Tulum V Bin Adet Maske Yapımında Kullanılan Lastik Ele Geçirildi
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’dan "Polis Haftası" Mesajı
Çadırda Kalan Tarım İşçilerine Büyükşehir’den Sağlık Taraması ve Gıda Kolisi
Akdeniz’de Koronavirüs İle Mücadele Aralıksız Sürüyor!
Yenişehir Belediyesi Semt Pazarlarında Teyakkuzda
Mahsur Kaldığı Yerde 6 Yavru Doğurdu! Büyükşehir’den 6 Yavrulu Kurtarma Operasyonu
Başkan Tollu’dan Berat Kandili Kutlaması
Mersin'de Büyükşehir Belediyesi Tarafından Dağıtılan Sağlık Paketlerindeki Dezenfektanlar Büyükşehir ve MESKİ Laboratuvarlarında Hazırlanıyor
Mersin Akdeniz GMK Bulvarı Üzerinde Trafik Kazası: Hüseyin Üreç İsimli Bisikletli Hayatını Kaybetti