Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer Tarsus Halini Ziyaret Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Tarsus Hal esnafı ile bir araya geldi.

21 Mart 2024 Perşembe, 18:08
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer Tarsus Halini Ziyaret Etti
-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Tarsus Hal Kompleksi’nde bulunan Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Halciler Derneği’ni ziyaret ederek Hal esnafı ile bir araya geldi.
 
Başkan Seçer: “Büyükşehir Belediye Başkanının Tarsus’a yönünü dönmesi gerekir
Hal esnafına seslenen Başkan Seçer, Tarsus’un hak ettiği hizmetleri alması için elinden geleni yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini belirtti. Tarsus’un hak ettiği noktada olmadığını kaydeden Başkan Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Tarsus’un özellikleri bilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Bu bilgiler ışığında da Tarsus’a yönünü dönmesi gerekir. Tarsus gerçekten ihmal edilmiş. Bunu siyaseten söylemiyorum. Biz bir prestij cadde çalışması başlattık. Tarsuslular için en iyisini, en kalitelisini yapıyoruz. Tarsu’nun oradan başladık. Yerin altında usulüne uygun olmayan her şey var. Alttan su borusu, telefon hattı, doğalgaz hattı geçmiş, usulüne uygun değil. Yağmur suyu sistemi yok. Hiçbir şey yok. Tarsus’un altyapısını, caddelerini yenileyerek geldik” dedi.
 
Tarsus’ta yol çalışması yaptıkları birçok bölgenin sit alanı olduğunu, bu nedenle çalışmaları Kültür Varlıkları Ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün gözetiminde sürdürdüklerini ifade eden Seçer, “Bu nedenle gecikmeler oluyor. El yordamıyla, günü kurtarmak için ‘dök asfaltı gitsin’ şeklinde değil. Büyükşehir Mersin merkezde ne yapıyorsa, yol yaparken standardı ve asfalt kalitesi neyse burada da onu yapıyor. Tarsus ihmal edilmiş. Eksik kalmış, o eksikliği giderelim. En azından adaleti sağlayalım. Hep bunu demişimdir” diye konuştu.
 
“Tarsus’un ticari nabzı burada atıyor”
Tarsus’a ve Mersin’in tamamına hizmet etme sevdası taşıdıklarını söyleyen Seçer, Tarsus Hali’ne yapılan çalışmaların, Hal’in tarihinde görülmediğinin altını çizdi. Seçer, “Bu bölgeye önemli çalışmalar yaptık. Buraya yaptığımız çalışmayı Hal, tarihinde görmedi. Altyapınızı yaptık, sağlamlaştırdık, her şeyinizi bitirdik. Binlerce ton asfalt kullandık. Çünkü Tarsus’un ticari nabzı burada atıyor” dedi.
 
“Kente bir enerji gelsin istedik”
Tarsus’un sosyal yaşantısına renk katmanın yanı sıra ticari hayatına da katkı vermek amacı ile Uluslararası Tarsus Festivali’ni başlattıklarını hatırlatan Seçer, “Önce kimse farkına varmadı ancak 1.’sinden sonra, ‘Arkadaş alışverişten dükkânımızda bir şey kalmadı. 2.’sinde daha temkinli olacağız’ dediler. Balkanlardan Avrupa’dan, Kafkaslardan, yurdun dört köşesinden Arap coğrafyasından halk dansları toplulukları getirdik. Bir hareket olsun, Tarsus ziyaretçi alsın, kebapçı, humusçu, baklavacı, cezeryeci ya da hediyelik eşya satanlar kazansın, kente bir enerji gelsin istedik” diye konuştu.
 
Geride kalan ilk 5 yıllık süre içerisinde insana ve hayata dair her alana dokunmaya, her kesim ile diyalog içerisinde olmaya özen gösterdiklerini dile getiren Seçer,  “Yaptığımız birçok yol, bize ait olmadığı halde halk mağduriyetini ortadan kaldırmak için yapıyoruz. Bundan emin olun. Yani Yeşil Mahallesi’nin, Yeni Mahalle’nin ya da Çiçekli Köyü’nün ara sokaklarını yapmak bizim işimiz değil. Emin olun her yere dokunduk. Hiç kimse ‘Siyasi görüşümüz, etnik yapımız ya da mezhebimizden dolayı bize ayrıcalık yapıldı’ diyemez” ifadelerini kullandı.
 
 “Biz renk cümbüşü yaptık. O yüzden seçime giderken müsterihiz”
Mersin’de her kesime gösterdikleri eşit ve adil yaklaşım sayesinde renk cümbüşü oluşturduklarını kaydeden Başkan Seçer, “Biz sarı rengi de yeşili de maviyi de eflatunu da pembeyi de topladık; renk cümbüşü yaptık. Bu nedenle 31 Mart’a giderken müsterihiz. Bugüne kadar mevcut imkanlarımızı yurttaşlarımıza hizmet için en iyi şekilde kullandık. Güzel işler yaptık. Umarım 31 Mart’ta sandık bunu tüm Türkiye’ye zaten gösterecek” dedi. Mersin’in eskiden konuşulmadığını ama artık her akşam kanallarda Mersin’in isminin geçtiğini söyleyen Başkan Seçer, “Demek ki Mersin konuşulmaya değer bir hal alıyor. Mersin’de bir şey var” diye konuştu.
 
“Bu seçimden tarihi bir sonuçla çıkacağız”
Vatandaşların, seçimde adayların bilgi ve tecrübesini de değerlendireceğini söyleyen Başkan Seçer, “Tecrübe market raflarında olmaz. Tecrübe için yıllarınızı vereceksiniz. Tecrübe öyledir. Bilgi öyle kolay edinilmez, yaşayacaksınız, yıllarınızı vereceksiniz. Hangi mesleği yaparsanız yapın, siyasette hangi görevde olursanız olun, vatandaşlarımızın bu tecrübeyi, bu deneyimi göz ardı etmeyeceklerini düşünüyoruz. 31 Mart günü, 2019 seçimine göre herkesi hayrete düşürecek bir oranda destekle sandıktan çıkacağımızdan hiçbir endişemiz yok. Tarihi bir sonuçla çıkacağız ve herkesi şaşırtacağız. Hizmetin, gerçek belediyeciliğin, sosyal belediyeciliğin, herkese dokunan belediyeciliğin sandığa nasıl katkı yaptığını göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
 
CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç’a destek isteyen Başkan Seçer, “Tüm arkadaşlarımızla beraber Ali Boltaç’ın yanındayız. Seçilmesi için var gücümüzle katkı sunuyoruz. Göreve geldiği tarihten itibaren de el birliğiyle Tarsus’un hizmetlerinde de her zaman yanında duracağız. Eksiği varsa biz kapatacağız. Onu halka ve kendisine destek olanlara karşı mahcup etmeyeceğiz. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
 
Boltaç: “Vahap Başkanımızla birlikte iyi hizmetler yapacağız”
CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç, 1 Nisan’ın önemli bir tarih olduğunu vurgulayarak, “Biz, Büyükşehir Belediyemiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte Tarsus’a iyi hizmetler, iyi bir eser bırakacağız. Bu süre zarfında kimseyi ayrıştırmayan, kimseyi ötekileştirmeyen, kimseyi kutuplaştırmayan, tam tersine Tarsus’ta birliği, beraberliği, kardeşliği, barışı sağlayarak Büyükşehir Başkanımızın da büyük imkanlarından pozitif ayrımcılık isteyerek memleketimize güzel hizmetler bırakacağız” dedi.
 
İlk: “Vahap Başkanın ayrımsız hizmetleri her yerde konuşuluyor”
Tarsus Yaş Sebze ve Meyve Halciler Derneği Başkanı Ali İlk, “Vahap Seçer Başkanımız Tarsus’un gururu olmuştur. Vahap Bey’in kesintisiz her yere ayrım yapmadan götürdüğü hizmetler, Mersin’in en ücra köşelerinde, dağda, taşta her yerde konuşuluyor” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Hal esnafı hizmet ve destekleri için teşekkürlerini iletti.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Mersin Haber ,Mersin


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Büyükşehir ‘Hello Mersin’de Yaz Dönemi Kursları Başladı, İngilizce Ve Almanca Öğrenmenin En Etkili Yolu: Hello Mersin
İklim Değişikliğinin Olumsuz Etkilerine Karşı Dirençli Bir Mersin Hedefleniyor, Büyükşehir’in ‘İklim Değişikliğine Adaptasyon İçin Harekete Geç’ Projesi Tanıtıldı
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Haftalık Olağan Toplantısını Mustafa Teke Başkanlığında Gerçekleştirdi
Mersin’in Akdeniz İlçesine Bağlı Camili Mahallesi Yolunda Meydana Gelen Kazada Erdoğan Uçar ve Doğukan Toker Hayatlarını Kaybetti
Mersin Büyükşehir Belediyesi Ve Tac ‘Stem Laboratuvarı’ Çalışmalarında Buluştu
Mersin Büyükşehir’in Dost Eli Herkese Uzanmaya Devam Ediyor
Mersin’in Tarsus İlçesinde Sulama Kanalında Erkek Cesedi Bulundu
Başkan Seçer, Adana’da Mersin’in Afetlere Karşı Yol Haritasını Anlattı: “Manevra Kabiliyeti En Yüksek Kurumun Belediyeler Olduğu Depremde Görüldü”
Afyonkarahisar Merkez'de 4.4 Büyüklüğünde Deprem
Mersin Toroslar İlçesi Güzelyayla Mahallesinde Boşanma Davası Husumete Dönüştü, Taraflar Arasında Silahlı Satırlı Kavga Çıktı