Partisi CHP’nin Yenişehir İlçe Danışma Kuruluna Katılan Başkan Seçer, Büyüşehir’e "Kadın Dairesi" Geliyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Yenişehir İlçe Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

25 Ağustos 2019 Pazar, 21:40
Partisi CHP’nin Yenişehir İlçe Danışma Kuruluna Katılan Başkan Seçer, Büyüşehir’e "Kadın Dairesi" Geliyor
-

Toplantıdaki konuşmasında canice katledilen Emine Bulut ve aynı kaderi paylaşan binlerce kadın ile eşinden şiddet gören kadınlar için adalet çağrısı yaparak başlayan Başkan Seçer, “Kadınlarımıza ve kadın haklarına sahip çıkıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak Kadın Daire Başkanlığı’nı kuracaklarını söyleyen Başkan Seçer, “Kadınların günlük yaşamlarındaki sorunlarıyla alakadar olacak, onların hakkını, hukukunu savunacak, onları ekonomik hayata katacak, hayattaki zorlukları kolaylaştıracak çalışmaların altına imza atacağız” dedi.
CHP İlçe Danışma Kurulu toplantılarının sonuncusunu Yenişehir İlçe Örgütü tarafından gerçekleştirildi.Danışma Kurulu toplantısında konuşan ve Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediye bünyesinde Kadın Daire Başkanlığı’nın kurulacağını söyledi ve kadınların günlük yaşamlarındaki sorunlarıyla alakadar olacak, onların hakkını, hukukunu savunacak, onları ekonomik hayata katacak, hayattaki zorlukları kolaylaştıracak çalışmaların altına imza atacaklarını bildirdi.
“Bu mücadelemizin temeli gençlerimize daha özgür, çağdaş, yaşanabilir bir Türkiye yaratmak”
CHP’li gençlerin ‘Geleceği gençler seçer, yanındayız Vahap Seçer’ tezahüratları ile konuşmaya başlayan Vahap Seçer, “Gençlerimizin gönlümüzde yeri çok geniş. Önemli bir mücadele sürecinden geçiyoruz. Bu mücadelemizin temeli gençlerimize daha özgür, çağdaş, yaşanabilir bir Türkiye yaratmak. Bunun dışında bir gayemiz yok. Gençlerimize güveniyoruz, inanıyoruz” dedi.
“Kadın haklarına sahip çıkıyoruz”
Emine Bulut cinayetini protesto etmek amacıyla Türkiye genelinde eş zamanlı açıklamaların yapıldığını hatırlatan Seçer, “Emine Bulut dün Türkiye’nin gündemine oturdu. Türkiye’nin kronik sorunu kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Allah’tan bizim gibi çağdaş, demokrat, Atatürkçü topluluklar var. Kadınlarımıza ve kadın haklarına sahip çıkıyoruz. İşte bunun bir örneği biraz önce yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadınları Emine Bulut cinayeti ile ilgili otoriteyi, idarecileri tedbir almaya çağırmak adına önemli bir farkındalık oluşturdular” şeklinde konuştu.
Seçim döneminde sözünü verdikleri Kadın Dairesi Başkanlığı’nı kurarak farkındalık oluşturacaklarını belirten Seçer, “Demokrasinin temel unsurlarının başında gelen kurumların toplumun önemli konularına parmak basmaları, faaliyet yürütmeleri aslında siyaseti de, siyasetçiyi de, yöneticileri de şekillendiriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Kadın Daire Başkanlığı’nı kuracağız. Kadınların günlük yaşamlarındaki sorunlarıyla alakadar olacak, onların hakkını, hukukunu savunacak, onları ekonomik hayata katacak, hayattaki zorlukları kolaylaştıracak çalışmaların altına imza atacağız. Bunları kadınlarımızın desteğiyle yapacağız. Özellikle gönüllülük esasına göre çalışacak olan bu yapıda Cumhuriyet Halk Partili kadınları da bu faaliyetlere katkı sunmaya davet edeceğiz. Onun altyapısını oluşturuyoruz. Çok güzel sonuçlar elde edeceğiz” dedi.
“Türkiye’nin gözü 11 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanının üzerinde”
Amaçlarının sadece yerelde başarılı olmak olmadığını, başarıyı genel iktidara taşımak olduğunu söyleyen Seçer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “29 Ağustos’ta 11 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak İstanbul’da toplanacağız. Gündemimiz belli. Ne konuşacağımız belli. Kimse bize bu aklı vermedi. Biz 11 kişi oturduk dedik ki ‘bizlere biçilen müthiş bir misyon var’. Türkiye’nin gözü 11 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanının üzerinde. Daha geniş bir resimle CHP’li 251 belediye başkanının, millet ittifak içerisinde yer alan siyasi partilere mensup belediye başkanlarının ve HDP’li başkanların üzerinde. O zaman bizim on düşünüp, bir konuşmamız lazım. Bizim hata yapma, kızma, bağırma, dağıtma, bölme, parçalama gibi bir lüksümüz yok. Çünkü vatandaş o kadar bir bunalmıştı ki sağa dönüyor, buhran sola dönüyor buhran, ekonomik bunalım var. Hak, hukuk adalet yok. Hiçbir şey yok. Gelecek yok, umut yok, bunalım içerisinde. Bu insanlar bize umut bağladı”
“Bizim ortaya koyacağımız başarı gelecek yol haritasını belirleyecek”
Seçer, “Bizim ortaya koyacağımız performans ve başarı İstanbul’dan Hatay’a kadar ülkemizin siyasetini, siyasetin etkilediği alanları, gelecek yol haritasını belirleyecek. Bu yol öyle kolay bir yol değil. Meşakkatli ve engebeli bir yol. Bu yolda yürüyecek adamın çok dirayetli olması, ayağını nereye basacağını bilmesi lazım. Bütün gözler şimdi bizim üzerimizde. Herkes yaptığımızla ilgileniyor. Ama başka bir şeylerle de ilgilenen gözler var. Bunlara dikkat etmek zorundayız. Şahsen benim Allah’tan başka hiçbir şeyden korkum yok. Ama dönem öyle bir dönem ki senin hiçbir şeyden korkun yok ama bu ülkede de adalet konusunda endişeler var. Yarın ne olacağını kimse bilemiyor. İnşallah Türkiye’de bazı olumsuzluklar olmaz. Bu partinin mensubu olarak herkesin birbirine sahip çıkma zorunluluğu var” dedi.
“Denetleme refleksi ile hizmetlerimizi takip edin”
Partililerin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini duyurma noktasında eksik kaldıklarını söyleyen Vahap Seçer, ‘Partili belediye başkanınızın en azından denetleme refleksiyle bir tuşa basarak neler yaptığına bakın. Eğer bir problem varsa hemen yorum kısmına girip, uygun bir dille kırıcı olmadan il başkanına ilçe başkanına ya da bizleri iletebilirsiniz. Ben her sabah bıkmadan, usanmadan şikâyetleri okuyorum ve bu şikâyetleri ilgili birimleri iletiyorum. Oradan da dönüş bekliyorum” ifadelerine yer verdi.
Üniversitede verdikleri iftar yemeğini tıp fakültesinden bir kız öğrencinin kendisine sosyal medya üzerinden ulaşarak rica ettiğini ve bunun üzerine harekete geçerek ister sofraları kurtulduklarını ifade eden Vahap Seçer, “Gençlerimize yönelik çalışmak gerekiyor. Örneğin çamaşırlarını evde yıkayamayan öğrenciler için üniversitenin çıkış kapısının orada bir çamaşır kafe yapacağız. Bunlar küçük dokunuşlar ama önemli. Ne güzel şeyler yapıyoruz, bunları anlatmak lazım. Gelin bize öneri verin” dedi.
“Parkomat uygulamasında kadın çalışana ağırlık vermek istiyoruz”
Çok kısa sürede hayata geçirecekleri Parkomat uygulaması için ağırlıklı olarak kadın personel alımı yapmak istediklerini ifade eden Seçer, “Parkomat uygulaması yakında başlıyor. 200 civarında personel alacağız. Personellere eğitim vereceğiz. Müracaat eden kadınlarımız çoğunlukla olursa onlara ağırlık vereceğiz. Parkomat uygulaması geçici. Çünkü otopark yapımına başlayacağız. İlçelerden otopark parası alacağımız var. 77 milyon TL Büyükşehir’in ilçelerden alacağı var. Otopark parasını başka yere kullanamıyoruz. 23 milyon TL paramız var. Adliyenin yanında belediyenin bir alanı var orada otopark yapımına başlayacağız. İhale hazırlıkları yapıldı. Oraya güzel, modem bir otopark yapacağız. Bu kadar yokluğun içinde güzel işler yapacağız. Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nin oradaki otoparkı da revize ediyoruz” dedi.
Vahap Seçer, tasarruf tedbirleri kapsamında Büyükşehir’e ait birçok kiralık binayı iade ederek Macit Özcan Tesislerine geçiş yapacaklarını belirtti ve “Birçok kiralık yeri bırakıyoruz ve Macit Özcan Tesislerine geçeceğiz. Oradaki oteli iptal ediyoruz. Bir tek kırmızı lacivert hizmet binamız kalıyor. Bütün bu şirketlerin lüks binaları birkaç ay içinde iade edilecek” şeklinde konuştu.
“CHP’nin bize sunduğu tüketilmez bir miras”
Seçer’in konuşması sık sık ‘Durma ilerle gençlik seninle’ ve ‘Geleceği gençler seçer, seninleyiz Vahap Seçer”tezahüratları ile bölündü. Seçer konuşması esnasında söylediği, “ Ben ailemi çok seviyorum. Aileniz olmasa yaşamın anlamı olmaz. İnsanın bir çekirdek ailesi vardır bir de büyük ailesi. Ben siyasetçiyim ve benim ailem Cumhuriyet Halk Partisi. Ben siyasi ailemi seviyorum. Bu parti bize adaylık verdi bu çok önemli bir şey ve ben çok teşekkür ediyorum. Asaletli, onurlu, şerefli, aile terbiyesi almış bir adam için bu çok önemli bir şey. Tüketilmez bir miras” cümleleri ilebüyük alkış aldı.
“Görevimi harfiyen yerine getireceğim”
Hiç kimsenin CHP’nin desteği olmadan Türkiye siyaseti gibi zorlu siyasi bir alanda başarılı olamayacağını vurgulayan Seçer, “Bizim ayaklarımızın yere basması lazım. Biz önemli bir görev aldık. Kimse bizi bu göreve zorla getirmedi. Çok çalıştık. İyi bir sinerji var. Üzerimizde çok oyunlar olacak. Türkiye genelinde de, yerel bazda da, örgütlerde, belediyelerde, parlamentoda çok oyunlar oynanacak. Burada kendimizi yeniden şekillendirmemiz lazım. Ben bunun farkındayım ve görevimi harfiyen yerine getireceğim. Bunu severek, inanarak yapacağım, hiç merak etmeyin, benden yana kuşkunuz olmasın. Her yerde söylediğimi bir kez daha yineliyorum benim gibi bir belediye başkanımız olduğu için asla utanmayacaksınız. Asla başınızı öne eğilmeyecek. Partililerime ve bizlere destek olan sizlere layık olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.
Seçer göreve geldikleri günden bu yana hayata geçirdikleri sosyal belediyecilik örneği hizmetleri, insanların hayatına dokunan projeleri partililerle paylaştı. Ulaşım ve su indirimi, halk kart, sahilde ücretsiz wi-fi hizmeti, üniversite hazırlık öğrencileri için verilen eğitim öğretimi destekleme kursu, Gülnar’a açılacak kız yurdu, toplu taşıma da araç filosunun genişletilmesi gibi pek çok hizmeti kısa sürede hayata geçirdiklerini anlattı.
Partisi CHP’nin Yenişehir İlçe Danışma Kuruluna Katılan Başkan Seçer, Büyüşehir’e ''Kadın Dairesi'' Geliyor

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

,Mersin ,Mersin Tren Saatleri ,Mersin Hava Durumu ,mersin iftar vakti


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Whatsapp Kullanamayacak Telefon Modelleri
Gençlerin Kente Dair Fikir ve Projelerini Sunabilecekleri Erdemli Belediyesi Gençlik Meclisi Başvuruları Devam Ediyor
Türk Halk Müziği Sanatçısı Musa Eroğlu'nun Eşi Fatma Eroğlu Hayatını Kaybetti
Ehliyet Sınavına Üzerindeki Düzenekle Girmeye Çalıştı
Şahin Mahallesi Sakinleri, Üst Solunum Yolu Hastalıkları Konusunda Bilgilendirildi
Mersin Büyükşehir, Toroslar’da Yol ve Kaldırımları Yeniliyor
Merci’de "Beden ve Omurga Sağlığı Eğitimleri" Başladı
Baro Başkanı Gazi Özdemir Konuşmasında, "Nkp Bileşenlerinin Suçsuz Oldukları Aşikardır."
Akdeniz Belediyesi, Asfalt Kaplama ve Yama, Kaldırım Yenileme ve Yeni Yol Açma Çalışmalarını Sürdürüyor
Başkan Seçer: "Şehidimizin Eşi ve Çocukları Bize Emanet"