Aksev Bahar Şenliği

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi ve AKSEV tarafından düzenlenen Bahar Şenliği’ne katıldı.

01 Temmuz 2019 Pazartesi, 11:13
Aksev Bahar Şenliği
-

Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet üretirken, hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin çalışacaklarını vurgulayan Başkan Seçer, “Demokrasi uygar toplumların işi. Demokrasi insanlıktan nasibini almış eğitimli toplumların işi. Kavga eden toplumlar barbar ve insanlıktan nasibini almamış, eğitimsiz toplumlardır. Ne dini, ne inancı, ne saygısı, ne sevgisi vardır. Elhamdülillah bizim dinimiz de var, imanımız da var, insan sevgimiz de var, eğitimimiz de var, zekamız da var, ferasetimiz de var. Onun için bize kavga yakışmaz. El ele, kol kola, gönül gönüle Mersin’de yaşamak yaraşır” dedi.
Mersin ortak paydası çerçevesinde, kavga siyaseti gütmeden hizmet üreteceklerini dile getiren Seçer, “Ankara’dan sert rüzgarlar esince o fırtına buraları da silip süpürüyor. Ankara tarafına bakan kulağımızı tıkayalım. Burada Mersin’de bütün seçilmiş siyasiler ve bürokrasi olarak Anamur’dan Tarsus’a, Çamlıyayla’dan Gülnar’a, Mut’a kadar Mersin’e nasıl hizmet edebiliriz, onun düşüncesi ve ortak paydası içerisinde olmakta yarar var” diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, AKSEV Bahar Şenliği’nde birlik ve beraberlik mesajı verdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Sağlık, Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı (AKSEV) işbirliği ile düzenlenen geleneksel Bahar Şenliği’ne katılanlar hem piknik yaptı, hem de verilen konserler ile dopdolu bir gün geçirdi.
Adanalıoğlu Mahallesi Ziyaret ve Piknik Alanı’nda düzenlenen AKSEV Bahar Şenliği’ne, CHP Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen ve Ali Mahir Başarır, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, AKSEV Başkanı İlhan Faydaver, meclis üyeleri ve yüzlerce Mersinli katıldı.
“Ankara tarafına bakan kulağımızı tıkayalım”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, şenlikte yaptığı konuşmasında birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü duygularının güzelliğinden ve bu duyguları paylaşmanın gerekliliğinden söz ederek, şunları söyledi:
“Birlik olmak güzel. Kardeşlik ve hoşgörülü olmak, paylaşmak güzel. Bu güzellikleri hayatınızda var ettiğiniz sürece de yaşamak güzel. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sorumluluğumun ve görevimin farkındayım. Arkadaşlarım çok güzel değerlendirmeler yaptılar. Sayın Gültak AK Parti Belediye Başkanı. CHP’nin Başkanı da Özyiğit. Ama düşünceleri aynı. CHP Milletvekilinin de düşünceleri aynı. Peki bizi kavga ettiren neden ne? Bunu anlamakta zorlanıyorum. Neden toplum geriliyor, neden siyasetçiler birbirine parmak sallıyor, hakaret ediyor? Ankara’dan böyle sert rüzgârlar esince o fırtına buraları da silip süpürüyor. Yani toplumu, Anadolu’yu, Mersin’i, Diyarbakır’ı, Erzurum’u, her tarafı geriyor. Ankara tarafına bakan kulağımızı tıkayalım. Burada Mersin’de bütün seçilmiş siyasiler, Anamur’dan Tarsus’a, Çamlıyayla’dan Gülnar’a, Mut’a kadar Mersin’e nasıl hizmet edebiliriz, onun düşüncesi, onun ortak paydası içerisinde olmakta yarar var.”
Başkan Seçer, işsizlik sorununa değindi
Göreve geldiği günden itibaren ziyaretine gelen her vatandaşın ve dışarıda karşılaştığı her yurttaşın kendisinden iş talebinde bulunduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Söz bitti. Türkiye’nin önemli sorunlar yaşadığını biliyoruz. Bunu sürekli hatırlatmak da sizin moralinizi bozmaktan başka bir işe yaramaz. Sizler bizlerden çözüm bekliyorsunuz. Her gün bana ulaşan bütün yurttaşlarımdan çocuklarına iş talebi geliyor. Az önce bir kızımız geldi, babasına iş talebi, bir anne oğluna iş talebi, bir kızımız kocasına iş talebi. Herkes işsizlikten şikâyetçi. Bunu nasıl çözeriz? Buna bakmamız lazım. Caddeyi, çevreyi nasıl daha temiz yapabiliriz, daha huzurlu, daha mutlu bir kentte kimsenin bir diğerini incitmediği, bir diğerinin hakkını gasp etmediği, çevrenin kirletilmediği ve ormanların, ağacın, yeşilliklerin gasp edilmediği, rantın olmadığı, insanca yaşamın olduğu bir Mersin’i nasıl inşa edebiliriz artık bunun derdine düşmemiz lazım” diye konuştu.
“Seçmen bana oy vererek benden hizmet beklediğini söyledi”
31 Mart Yerel Seçimleri’nde Mersin halkının kendisine güzel mesajlar verdiğinden bahseden Başkan Seçer, “Mersin’de 31 Mart’ta Adana, Ankara, İstanbul’a göre farklı bir yarış oldu. İstanbul’da geçtiğimiz hafta seçim oldu. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı yarıştı. Adana da aynı şekilde. İzmir’de, Ankara’da iki güçlü aday çekişti. Mersin’de daha fazla adaylı bir yarış oldu. 3 aday çekişti. Ona rağmen Mersin halkı yüzde 45 oy oranı ile yani üçlü yarış olmasına rağmen her iki kişiden bir seçmen Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayına, yani bana oy vererek benden hizmet beklediğini söyledi. Bunun mesajını verdi. Şimdi bu oy verenler arasında Cumhuriyet Halk partili var mı? Var. Benim partimin oy oranı belli. Halkların Demokratik Partili kardeşim var mı? var. AK Partili, daha önce AK Parti’ye oy vermiş, İYİ Parti’ye, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ya da diğer partilere oy vermiş kardeşlerim bana oy verdi ki, ben yüzde 45 oy aldım” ifadelerini kullandı.
“Sorunlar büyük ve bunları aşmak için birliğe ihtiyacımız var”
Mersin halkının menfaati için siyasiler olarak her zaman el ele, kol kola ve birlik içerisinde yürümek zorunda olduklarını dile getiren Başkan Seçer, “Şimdi oyun üzerinde bu Arap, bu Türk, bu Çerkez, bu Alevi, bu Sünni yazmıyor. Oraya girerken TC kimlik numaran, yani eğer Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyorsan gidip oy kullanıyorsun. Gerisi teferruat. Bizler hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Hepimizin TC numarası var. Gerisi teferruat. Bunu kafamızdan silelim. Akdeniz’de AK Partili bir belediye başkanı var. Şu anda sınırları içerisindeyiz. Ben nasıl Abdullah Özyiğit ile Yenişehir’de aynı partili bir Belediye Başkanı olarak yan yana, el ele, kol kola yürüyorsam, seçim bitmiştir. AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Gültak da benim çalışma arkadaşımdır. Akdeniz ilçesinin, Akdenizli hemşehrilerimin menfaati neyse el ele, kol kola yürümek zorundayız. Bu zorunluluktur. Bunu yapacağız. Sorunlar büyük ve bunları aşmak için bu birliğe ihtiyacımız var” dedi.
“Bize kavga yakışmaz”
Seçer konuşmasının devamında demokrasi vurgusu yaparak, kavga siyasetinin kimseye bir fayda sağlamayacağına dikkat çekti. Seçer, “5 yıl sonra Allah kerim. 5 yıl sonra yine meydana çıkarız, güreş tutarız. Kim galip gelirse, bir diğeri mağlup olan galip gelenin elini kaldırır. Demokrasi böyle bir şey. Demokrasi uygar toplumların işi. Demokrasi insanlıktan nasibini almış eğitimli toplumların işi. Kavga eden toplumlar barbar toplumlardır. İnsanlıktan nasibini almamıştır, eğitimsiz toplumlardır. Ne dini vardır, ne inancı vardır, ne saygısı vardır, ne sevgisi vardır. Elhamdülillah bizim dinimiz de var, imanımız da var, insan sevgimiz de var, eğitimimiz de var, zekamız da var, ferasetimiz de var. Onun için bize kavga yakışmaz. El ele, kol kola, gönül gönüle Mersin’de yaşamak yaraşır” dedi.
“Birbirimize verdiğimiz sözün çatısı altında işbirliğini sürdüreceğiz”
Akdeniz Bölgesi’nin aslında Mersin’in en zengin ilçelerinden biri olduğunu, fakat en yoksul halkın yine bu ilçede yaşadığını ifade eden Seçer, “İçinde bulunduğumuz bölgelerin sorunları çok. Akdeniz Bölgesi, Mersinimiz’in en zengin ilçelerinden biri. Bütün fabrikalar burada. Verimli tarım toprakları burada. Önemli sanayi tesisleri, işletmeler burada. Organize Sanayi Bölgesi burada, ATAŞ burada, petro kimya tesisleri burada, gübre tesisleri burada ama Mersin’in en yoksul halkının yaşadığı ilçe Akdeniz İlçesi. Sayın Belediye Başkanı da burada. Her türlü işbirliğine söz vererek yola çıktık. Bundan sonra da birbirimize verdiğimiz sözün çatısı altında bu işbirliğini sürdüreceğiz. Bir an önce yapmamız gereken, ortak adımlar atmamız gereken konular var. Bu bölgenin planını bitirmek zorundayız. Buralara yeni fabrikalar açmak için, iş sahaları yapmak için bunu yapmak zorundayız” diye konuştu.
“Akdeniz’i daha yaşanabilir bir kent yapmak için çalışacağız”
Akdeniz ilçesinin diğer bölgelere göre hizmet konusunda geri plana atıldığından bahseden Seçer, “Mezitli’ye, Yenişehir’e, Toroslar’a göre yine biraz sıkıntı yaşamış, hizmetler de geri kalmışız. Ama bu olumsuz havayı beraber çalışarak, Büyükşehir, İlçe Belediyesi, hep beraber şu geldiğimiz yolları daha güzel yapmak için, caddeleri daha güzel hale getirmek için, Akdeniz’i daha yaşanabilir bir kent yapmak için çalışacağız. Tabi bu düsturumuz, bu ilkemiz sadece bu ilçemiz için değil, Tarsus’tan Anamur’a kadar Mersin’i yeşil bir Mersin, deniz kenti Mersin’i masmavi bir kent, pırıl pırıl bir kent, özgür bir kent, sokaklarında müzik seslerinin yükseldiği, gülücüklerin, kahkahaların yükseldiği, çiçeklerin, börtünün, böceğin olduğu bir Mersin yapmak için hep beraber çalışacağız” diye belirtti.
Başkan Seçer ve protokol üyelerinin konuşmalarının ardından konserlere geçildi. AKSEV Bahar Şenliği kapsamında, Bedii Şaraplı, Kaldırım, Grup Rock’A, Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Sanatçıları ve Mersin Büyükşehir Belediye Bandosu birbirinden güzel ezgilerini seslendirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Mersin Haber ,Mersin


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı, Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Oldu
Şüpheli Çanta Panik Yarattı, Bölgeye Bomba İmha Uzmanları Sevk Edildi
Tedavileri Tamamlanan Caretta Carettalar, Dünya Çevre Günü’nde Doğaya Salındı
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Özgürlük Mahallesi Kültür ve Sanat Evi’nde Verilen Kursa Aynı Sırada Katılarak Okuma-yazma Öğrenen İsa ve Zehra Şerbetçi Çiftini Ziyaret Etti.
Başkan Seçer ve Eşi Meral Seçer, Türk Kadınlar Konseyi Derneği’nin ‘geleceğe Ses Ver Senfonik Pop Konseri’ni Dinledi
Mersin'de Feci Kaza, Araç Ters Döndü; 2 Yaralı
Balık Diyarı Karaduvar’a Kazandırılan Yeşil Alana "Sardalya Park" Adı Verilecek
Halisdemir: "Mersin’in Röntgenini Çıkarmak İstedik
Mersin'de Hareketli Gece, Silahlı Şahıs Polisten Kaçtı, Olay Yerine Çok Sayıda Ekip Yönlendirildi
Başkan Seçer, ‘circular 4. Ulusal Çevre ve Sanat Etkinlikleri’ Kapsamındaki Sergi'nin Açılışına Katıldı